• ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
  • کد خبر: 84361
طرح

معاملات فرابورس در بیست و یکمین روز از فروردین ماه ۹۷ با سررسید و توقف نماد معاملاتی دو اوراق در بازار بدهی، یک بازگشایی و سه توقف نماد در بازار سهام به پایان رسید.

به گزارش ایبِنا، بازار اوراق با درآمد ثابت امروز شاهد جابه‌جایی نزدیک به ۲ میلیون ورقه بهادار با ارزشی بیش از یک‌هزار و ۷۰۷ میلیارد ریال بود؛ با تغییر مالکیت ۸۲۰ هزار ورق بهادار به ارزش افزون بر ۷۱۳ میلیارد ریال، اشاد۹۴ بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار به خود اختصاص داد.

همچنین نمادهای معاملاتی «پرشیا۹۷۱» و «ومدکو۲۱» سررسید نهایی و متوقف شدند. در مجموع بازارهای اول و دوم، جابه‌جایی بالغ بر ۶۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۸۴ میلیارد ریال، حدود نیمی از حجم معاملات امروز را در بازار فرابورس تشکیل داد.

بیشترین حجم معاملاتی

نماد «زاگرس» با معاملاتی به ارزش بیش از ۱۵۲ میلیارد ریال، بیشترین ارزش معامله سهام و نماد ذوب‌آهن با بیش از ۲۱ میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را در مجموع بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند.

روز جاری در بازار سهام فرابورس نماد معاملاتی «تپکو۱» بازگشایی و در مقابل نمادهای «اپرداز۱»، «افرا۱» و «ذوب۱»  متوقف شدند. همچنین شاخص کل فرابورس امروز سه‌شنبه با بیش از ۲ درصد کاهش در ارتفاع بالاتر از ۱۰۷۴ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازارهای نُه‌گانه به بیش از ۱۳۵ میلیون به ارزش افزون بر ۲ هزار و ۱۸۷ میلیارد ریال رسید.

نگاهی به معاملات بازارهای فرابورس نشان می‌دهد که در سه تابلو بازار پایه در مجموع بیش از ۶۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال معامله شد. از سوی دیگر در روزی که گذشت معامله بیش از ۳ میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر ۴۹ میلیارد ریال اتفاق افتاد.

تابلو تسهیلات مسکن

در همین حال در تابلو تسهیلات مسکن امروز قریب به اتفاق تسه‌ها سبزپوش بودند و با اندکی افزایش نسبت به روز گذشته، بیش از ۵۹ هزار ورق تسه با ارزشی بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال معامله شدند که امتیاز تسهیلات مسکن اسفند ۹۶ با بیشترین حجم و ارزش همانند روز گذشته در صدر این تابلو قرار گرفت.

نمادهای «ذوب»، «زنگان» و «تبرک» به ترتیب پُربیننده‌ترین نمادهای امروز بودند. از طرف دیگر نماد «مارون» با بیش از ۱۳ واحد، بیشترین تأثیر منفی بر آیفکس را بر جای گذاشت که پس از آن نمادهای «زاگرس» و «هرمز» به ترتیب منفی‌ترین اهرم‌ها در معاملات روز جاری بر آیفکس لقب گرفتند. این دو نماد به ترتیب حدود ۷ و ۲ واحد تاثیر منفی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =