• ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • کد خبر: 87118
فرابورس

معاملات فرابورس در آخرین روز کاری هفته جاری با رکوردشکنی شاخص کل و صعود این نماگر بازار تا ارتفاع ۱۱۵۴ واحدی پایان یافت.

به گزارش ایبِنا، از ابتدای معاملات، شاخص کل فرابورس رو به صعود گذاشت و تنها در ۵۰ دقیقه ۳۱ واحد رشد کرد و تا پایان بازار میزان افزایش خود را به ۳۷ واحد معادل ۳.۳۳ درصد رساند.

نمادهای اثرگذار

بر اساس این گزارش، روز جاری نمادهای «مارون»، «زاگرس»، «ذوب»، «هرمز»، «میدکو»، «ارفع» و «سرچمشه» هفت نمادی نخستی بودند که تا سطح حداکثر ۱۰ واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس داشتند و نگاهی به نمادهای اثرگذار بر آیفکس نشان می‌دهد اغلب نمادها با سبزپوشی و رشد قیمت معاملات را به پایان رساندند.

همچنین در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس بیش از ۱۸۰ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۵۱۸ میلیارد ریال در این دو بازار معامله شد و نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس شاهد جابه‌جایی بیش از ۴۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۳۹ میلیارد ریال بود و بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

پربیننده‌ترین نماد معاملاتی

 از سوی دیگر نماد ذوب‌آهن که در میانه بازار بازگشایی شد به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی شناخته شد و سومین نمادی بود که بیشترین تاثیر مثبت را بر آیفکس گذاشت.

معاملات در بازارهای ۹ گانه فرابورس نیز امروز در حالی پایان یافت که در مجموع بیش از ۴۱۲ میلیون ورقه به ارزش بیش از یک هزار و ۸۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون میان معامله‌گران دست به دست شد.

افزون بر این، بیش از ۲۲۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۱۶.۵ میلیارد ریال در سه تابلو بازار پایه جابه‌جا و نماد شرکت مهندسی صنعتی روان فن‌آور (سهامی عام)، «خفناور»، در تابلوی ب این بازار درج شد.

این شرکت در گروه خودرو و ساخت قطعات زیرگروه قطعات یدکی و جانبی وسایل نقلیه موتوری قرار داد و به عنوان دویست و بیست و سومین نماد معاملاتی است که پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش از تاریخ ۲۲ خردادماه ۹۷ در فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس درج شده است.   

از سوی دیگر امروز معامله بیش از ۶ میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر  ۱۰۲.۵ میلیارد ریال رقم خورد.

بازار اوراق با درآمد ثابت

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز نزدیک به ۹۹۰ هزار ورقه بهادار با ارزشی بالغ بر ۸۴۹ میلیارد ریال جابه‌جا شد که «اخزا۶۰۵» با تغییر مالکیت بیش از ۱۳۲ هزار ورقه به ارزش بیش از ۱۱۸.۵ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار به خود اختصاص داد.

تابلو تسهیلات مسکن

نگاهی به معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد امروز بیش از ۶۲ هزار ورقه تسه با ارزشی بیش از ۴۲ میلیارد ریال معامله شده است و امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ۹۷ با بیشترین حجم و ارزش در صدر معاملات این تابلو قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =