طرح

حجم و ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در خرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۱۷۳و ۲۵۴درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایبِنا، نگاهی به کارنامه فرابورس در سومین ماه امسال نشان می‌دهد طی ۱۸روز معاملاتی تعداد ۷میلیارد و ۶۶۳میلیون ورقه بهادار در ۸۰۸هزار نوبت به ارزش ۴۱هزار و ۳۷۳میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده که به ترتیب از کاهش ۳۴ درصدی حجم، افزایش ۲۳ درصدی نوبت‌های معاملات و رشد ۲۰درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۲۲۹۸میلیارد ورقه و و میانگین ارزش معاملات نیز ۴۲۶میلیارد ریال بوده است. همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۱۶۵۶میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۳۷۳میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۷۲۹۱میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷هزار و ۶۶۳میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افت ۱۳ و رشد ۲۰درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و رشد ۸درصدی حجم و افت ۳۴درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با خردادماه سال ۹۶ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۲۷میلیون اوراق بدهی به ارزش ۲۳هزار و ۵۲۱میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۱۱۰درصدی حجم و افزایش ۸۷درصدی ارزش معاملات این بازار در خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۱۹۴میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۲ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال و ۱.۹ میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۱۲۳۰ میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۱۷۳درصدی حجم و ۲۵۴درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و رشد ۱۷درصدی حجم و ۳درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با خردادماه پارسال دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =