اوراق تسهیلات مسکن

حجم و نوبت‌های معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در فرابورس در چهارماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۲۷ و ۱۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایبِنا، نگاهی به کارنامه فرابورس در چهار ماه نخست امسال نشان می‌دهد طی ۷۶ روز معاملاتی تعداد ۲۶میلیارد و ۵۳۳میلیون ورقه بهادار در ۳ میلیون و ۵۴۹ هزار نوبت به ارزش ۱۷۱هزار و ۳۳میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از کاهش ۱۸ درصدی حجم، رشد ۳۳ درصدی نوبت‌های معاملات و افزایش ۳۸درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

همچنین بازار اول فرابورس از ابتدای سال تا پایان تیرماه تغییر مالکیت ۳میلیارد و ۹۶میلیون ورقه بهادار به ارزش ۶هزار و ۱۱۰میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۲میلیارد و ۸۱۴میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۸هزار و ۸۳میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر رشد ۴و افت ۶ درصدی حجم و ارزش معاملات در بازار اول و افزایش ۳۰درصدی حجم و افت ۲درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز در این مدت تعداد ۱۲۴میلیون اوراق بدهی به ارزش ۱۰۹هزار و ۷۱۱میلیارد ریال معامله شده است که از رشد ۱۱۳درصدی حجم و رشد ۹۲درصدی ارزش معاملات این بازار در چهارماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۶۲۲میلیون صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۹میلیارد و ۴۸۹میلیون ریال و ۶میلیون ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش ۴هزار و ۲۲۳میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش ۱۱۰درصدی حجم و ۱۶۸درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و رشد ۲۷درصدی حجم و ۱۳درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با چهارماه نخست پارسال دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =