مرتضی اکبری

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه این بانک است و حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان هم تسهیلات قرض الحسنه ارائه می دهد.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در جریان افتتاح شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران در شهرستان رباط کریم، دیدار مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و سلیمان توکلی عضو هیات مدیره این بانک با سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان رباط کریم صبح امروز در محل این فرمانداری صورت گرفت.

دکتر مرتضی اکبری در این دیدار به بیان توضیحاتی درباره سیاست ها و رویکردهای این بانک پرداخت و گفت: سهامداران این بانک، ده بانک بزرگ دولتی و خصولتی هستند. وی با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران دارای ۲۷ شعبه در شهر تهران است، تصریح کرد: این شعبات تنها در بخش هایی از شهر تهران متمرکز شده بود، اما سیاست ما این است که تعادل لازم در پراکندگی شعب را برقرار کنیم به نحوی که در هر شهرستان از استان تهران حداقل یک شعبه برای خدمت رسانی به مردم وجود داشته باشد.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکید کرد: مشتری های این بانک هم مشتری های خاص و هم مردم عادی هستند و منابع مورد نیاز همگی از سوی مردم تهیه می شود. پس از افتتاح شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری مدیر عامل این بانک تاکید کرد: این بانک با سرمایه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و ۵۳۰ شعبه تقریبا در همه شهرهای بزرگ کشور حضور دارد و با سه هزار کارمند مشغول فعالیت است.

وی با بیان اینکه نسبت مصارف به منابع بانک ۹۰ درصد است، گفت: یعنی ۹۰ درصد از پولی که جمع آوری می شود را تسهیلات می دهیم و ده درصد باقیمانده به عنوان ذخیره قانونی نزد بانک مرکزی سپرده گذاری می شود. منابع هر شهردر همان منطقه مصرف می شود و منابع را از شهری به شهر دیگر منتقل نمی کنیم، فقط در برخی موارد ممکن است بخشی از منابع را به مناطق کمتر برخوردار و محروم کشور انتقال دهیم تا نیازمندان واقعی جامعه بتوانند از تسهیلات بیشتری بهره مند شوند.

دکتر مرتضی اکبری، خاطرنشان کرد: بانک های قرض الحسنه بانک هایی هستند که منابعشان از سوی خود مردم تامین می شود، عمده مشتری ها افراد حقیقی هستند و افراد حقوقی هم فقط گردش حساب دارند. تقریبا یک چهارم از مشتری های بانک اشخاص حقوقی و مابقی اشخاص حقیقی هستند.

وی اظهار داشت: این شعبه در رباط کریم کمتر از یک ماه است که راه اندازی شده و در همین مدت دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان منابع جمع کرده که همگی هم از سوی اشخاص حقیقی بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران افزود: با توجه به گذشت این مدت کوتاه و جذب این حد از منابع فکر می کنم یکی از شعبات خوب و پربار برای این شهرستان باشد. امیدواریم سال آینده هم بتوانیم آمار خوبی از عملکرد بانک و میزان کسانی که تسهیلات دریافت کرده اند داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =