• ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • کد خبر: 91007
99

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات روز جاری با عبور از پله ۱۶۰۰ واحدی و ثبت رشد بیش از ۲ درصدی در ارتفاع ۱۶۱۵ واحدی ایستاد.

در نخستین روز این هفته کاری، روند معاملات اوراق بهادار در فرابورس  به رقم خوردن حجم معاملاتی به میزان یک میلیارد و ۹۵ میلیون ورقه به ارزش ۶ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال در بیش از ۱۰۸ هزار نوبت معاملاتی منجر شد که بیشترین حجم و ارزش معاملاتی در ماه جاری محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، روز جاری شاخص کل فرابورس با عبور از پله ۱۶۰۰ واحدی و ثبت رشد بیش از ۲ درصدی در ارتفاع ۱۶۱۵ واحدی ایستاد که رکوردی جدید برای آیفکس به حساب می‌آید. نمادهای «ذوب»، «مارون» و «هرمز»، متعلق به گروه‌های فولادی و پتروشیمی، هر یک با بیش از ۴ واحد تاثیر، در رشد ۳۵ واحدی شاخص کل سهیم بودند. دیگر نمادهای مطرح معاملات امروز فرابورس «زشگزا» و «شغدیر» بودند که به‌ترتیب بیشترین رشد و افت قیمت را تجربه کردند. سه نماد پُربازدید معاملات امروز نیز «ذوب»، «سمگا» و «شاوان» بودند.

بازار اول و دوم

معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس  امروز با دادوستد ۳۷۱ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال پیگیری شد که نماد «ذوب» با حجم معاملات بیش از ۱۰۷ میلیون سهمی به ارزش بیش از ۲۱۴ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن نمادهای «تبرک» و «چکاپا» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در اختیار گرفتند.

بازار پایه نیز در روزی که گذشت میزبان جابه‌جایی ۵۹۷ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۷۱ میلیارد ریال بود و تابلو ج این بازار امروز شاهد بازگشایی نماد شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس یعنی «وپسا۱» بود؛ ۱۰۰ درصد از سهام خریداری شده وپسا که با رشد ۴۷ درصدی قیمت در روز بازگشایی روبه‌رو بود نصیب حقیقی‌ها شد.

بازار ابزارهای نوین مالی

در نهایت، در روزی که گذشت بازار ابزارهای نوین مالی به استقبال جابه‌جایی ۲۴ میلیون ورقه به ارزش ۴ هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال در قالب معاملات اوراق تسهیلات مسکن، ETF (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) و اوراق بدهی رفت که نماد «اخزا۶۰۳» بیشترین ارزش معاملاتی در این بازار را به میزان ۱۴۴ میلیارد ریال در ۱۳۳ نوبت معامله، به نام خود ثبت کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =