• ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • کد خبر: 91622
بورس

اطلاعات منتشر شده از سوی بورس تهران نشان می دهد که بورس در آخرین هفته تابستان در سال جاری با ادامه رشد شاخص،‌ حجم و ارزش معاملات مواجه شدتا سهامداران فصل دوم سال را با رونق به پایان برسانند.

به گزارش ایبِنا، بر مبنای آمار های معاملاتی آخرین هفته هفته بورس در تابستان سال جاری، شاخص کل با ۲.۲۶۸ افزایش نسبت به هفته قبل، به ۱۵۷.۳۲۸ واحد رسید. بر اساس این گزارش، شاخص بازار اول با ۲۶۵ واحد افزایش  به ۱۱۶.۱۸۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۱.۲۶۹ واحد افزایش به ۳۱۱.۹۹۲ واحد رسید که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۰.۲ و شاخص بازار دوم با ۳.۷  درصد افزایش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.

ارزش کل معاملات

از سویی دیگر، در ۴ روز کاری  هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۵۲.۴۱۴ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته سوم شهریور ماه ۹ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین تعداد ۱۸.۳۱۷ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۹۵۹ هزار دفعه در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که بر این اساس حجم معاملات با ۸  درصد افزایش رو به رو شد و این در حالی است که دفعات معاملات با ۶ درصد کاهش نسبت به هفته سوم شهریور ماه همراه شد.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

افزون بر این،  تعداد ۸۶ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۸۸۶ میلیارد ریال مورد معامله  قرار گرفت و به ترتیب هر دو پارامتر با ۵۲ درصد کاهش نسبت به هفته سوم شهریور ماه همراه شدند.

از سویی دیگر، تعداد روزهای کاری هفته گذشته ۴ روز بود و حجم معاملات ۱۸۲۳۰ میلیون سهم و ارزش آن ۵۰۴۶۹ میلیارد ریال رسید که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته سوم شهریور ماه  که ۵ روز کاری داشت به ترتیب ۱۰ درصد و ۱۳ درصد افزایش داشته است. این گزارش می افزاید: ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته گذشته به عدد ۶.۰۰۱.۶۵۵ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۱.۴ درصد افزایش را تجربه کرد.

صنایع برتر

همچنین صنعت محصولات شیمیایی در هفته گذشته بیشترین ارزش معاملات را با ۳۰.۸  درصد و بانک ها و موسسات اعتباری بیشترین حجم معاملات را با ۲۵.۱ درصد به خود اختصاص داده است. در همین حال، بر اساس در ۳۰ روز منتهی به ۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۷، «زراعت و خدمات وابسته» با بازدهی مثبت ۶۴ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و در مدت مشابه صنعت «اطلاعات و ارتباطات» با افت منفی (۱۰.۲) درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، در محاسبه بازدهی ها نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس توکیو (TOPIX) با رشد ۵.۶ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس دبی (DFM INDEX ) با افت ۲.۵ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

آخرین تحولات معاملاتی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =