مالیات

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، از بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در نشست مشترک مجمع نمایندگان و شورای شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، محسن علیجانی با بیان اینکه شب گذشته اعضای مجمع نمایندگان استان تهران مهمان شورای شهر تهران بوده‌اند در تشریح دستور کار این نشست، گفت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده که در شرایط کنونی در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است، در این نشست نیز مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورای شهر دیدگاه‌های خود را در رابطه با آن مطرح کرده و به مشکلاتی که می‌تواند در پی اجرای موادی که در این لایحه وجود دارد برای شورای شهر ایجاد شود، اشاره کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران این دغدغه را داشتند که بخش مدیریت شهری یا شورای شهر، دولتی شود و اذعان کردند که این موضوع مغایر با قانون اساسی است، همچنین به اختیارات حذف شده شوراها در وضع عوارضی‌ها همچون عوارض آلایندگی و محلی که جزئی از منابع پایدار شهرداری هستند، اشاره داشتند.

بررسی ابعاد حقوقی و تاثیر قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حوزه شهری

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: قانون منع بکارگیری بازنشستگان دومین موضوعی بود که در این نشست از نظر ابعاد حقوقی و اثراتی که بر حوزه مدیریت شهری دارد، مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: استدلال اعضای مجمع و شورای شهر تهران این بود که ابعاد حقوقی قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد، بنابراین کمیته‌ای متشکل از تعدادی از اعضای شورای شهر و مجمع نمایندگان استان تهران تشکیل شد تا ابعاد حقوقی این قانون را از این نظر که مشمول شهردار تهران می‌شود یا نه به‌طور جامع بررسی کند.

تعیین تکلیف شهردار تهران ازطریق استفساریه و طرح‌های دوفوریتی

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران، یادآورشد: راه‌های مختلفی برای بررسی مشمولیت شهردار تهران در قانون منع بکارگیری بازنشستگان وجود دارد، کما اینکه  اگر کمیته لازم بداند می‌تواند از ابزارهای دیگری همچون استفساریه یا طرح‌های دوفوریتی استفاده کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =