فرابورس

حدود نیمی از حجم و ارزش مبادلات فرابورس روز جاری به بازارهای اول و دوم اختصاص یافت.

به گزارش ایبِنا، معاملات فرابورس در بیست‌ونهم مهرماه ۹۷ در حالی با خریدوفروش ۹۲۷ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۵ هزار و ۴۱۹ میلیارد ریال خاتمه یافت که به صورت پی در پی در ۵ روز کاری گذشته معامله‌گران فرابورس به طور میانگین بیش از یک میلیارد ورقه بهادار را دست به دست کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۵۰ درصد از حجم و ۴۰ درصد از ارزش کل مبادلات در دومین روز کاری این هفته در بازارهای اول و دوم دست به دست شد. بدین ترتیب در این دو بازار در مجموع شاهد دست به دست شدن ۵۳۲ میلیون سهم به ارزش دو هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال بودیم.

بازار پایه

نگاهی به ادامه معاملات سهام در روز جاری نشانگر آن است که معامله‌گران در تابلوهای مبادلاتی «الف»، «ب» و «ج» بازار پایه جابه‌جایی ۳۶۶ میلیون سهم به ارزش ۹۵۸ میلیارد ریال را رقم زده‌اند.

از سوی دیگر رصد دادوستد اوراق در فرابورس طی یک روز کاری حاکی از تغییر مالکیت ۲۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی است که بیش از ۶۹ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۴۳ میلیارد ریال از آن مربوط به معاملات اوراق تسهیلات مسکن بود.

رشد ۲۲ واحدی آیفکس

شاخص کل فرابورس نیز با ۲۲ واحد افزایش که بیشتر تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «میدکو» و «هرمز» بود در ارتفاع دو هزار و ۱۱۱ واحدی قرار گرفت.

در نهایت عنوان بیشترین رشد قیمت در میان نمادهای فرابوسی به نماد «شرانل» از گروه فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای تعلق گرفت و بیشترین افت قیمتی را نماد «بهپاک» از گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر متحمل شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =