رضا رحمانی

وزیر صمت مهم‌ترین اولویت ایام آتی این وزارتخانه را مباحث تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی اعلام کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، ذخایر استراتژیک کشور در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

به گزارش ایبِنا، رضا رحمانی در حاشیه دیدار با معاونان،‌ روسای سازمان‌ها و کارکنان وزارت صمت همچنین با برشمردن اولویت های کاری و برنامه کوتاه مدت خود تا پایان سال گفت: برنامه‌های میان مدت و بلند مدتی که از قبل در وزارت صمت وجود داشت را اصلاح و تکمیل کردیم و برای روز های آتی نیز برنامه های اجرایی مدونی در نظر گرفته‌ایم.

رحمانی با اشاره به ضرورت توجه توجه به بخش تولید افزود: حفظ وضع موجود، اشتغالزایی صنعتی به ویژه تولیدات حساس و ضروری و کالاهایی که در زنجیره تولید قرار دارند و نیز تامین مواد اولیه و ملزومات تولید از اولویت‌های وزارت صمت در این دوره است.

وی در ادامه توسعه بخش معدن را از دیگر برنامه های وزارت صمت برشمرد و افزود: در حوزه معدن نیز اولویت‌هایی داریم و اینکه از نعمات خدادادی در این یخش بیشتراستفاده کنیم و از ذخایر معدنی بهره ببریم. رحمانی صادرات را موتور و پیشران اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در حوزه صادرات با تنظیم سازو کار مربوطه می توانیم از موقعیت پیش آمده برای رشد صادرات استفاده کنیم.

وزیر صمت بر لزوم ارتباط با تشکل‌های حوزه صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد و یادآور شد: ارتباط با تشکل‌ها در حوزه صمت و اتاق اصناف، تعاون و بازرگانی و خانه های صنعت و معدن و تجارت و.. بسیار ضروری است و مشورت با ذینفعان و فعالان اقتصادی یکی از پایه های اساسی در تصمیم گیری‌های وزارت صمت، به شمار می رود. وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه افزود: با همفکری بخش خصوصی تصمیمات بهینه اتخاذ و در مرحله اجرا همه با هم همکاری خواهیم داشت.

رحمانی ادامه داد: ظرفیت‌های خوب و خدادادی در کشور داریم، اگر همه پای کار باشند، با وجود قدرت مردمی و سایر تشکل‌های بخش خصوصی که اخیرا برای همکاری و همفکری اعلام امادگی کرده اند تولید و اقتصاد کشور را رشد می‌دهیم.‌

توسعه استارتاپ‌ها و صنایع دانش بنیان

وزیر صمت با تاکید بر رشد و توسعه استارت آپ ها و صنایع دانش بنیان افزود: فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در سال‌های قبل در بخش تولید کشور ایجاد شده که باید فعال شوند. رحمانی تصریح کرد: نسل چهارم صنعت بر دوش جوانان است و باید از توانمندی آنها استفاده شود زیرا این نسل موجب ایجاد واحدهای صنعتی جدید و قابل رقابت در عرصه جهانی هستند و نتیجه این اتفاق سروسامان گرفتن وضعیت تولید و تجارت، رونق تولید، اشغال و راحتی مردم در تامین مایحجاج است.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم دغدغه مردم را کم کنیم و از خدا و همه مردم مدد می‌جوییم چرا که فعالان بخش تولید با بیش از ۸۰ هزار واحد تولیدی، ۳ میلیون واحد صنفی و تعاونی‌های مصرف و تولید و ۱۰ هزار معدن ظرفیت‌های بی‌نظیری در اختیار ما گذاشته‌اند.

رحمانی در ادامه تصریح کرد: یقینا یکی از آسیب‌ها تغییر پی در پی رویه‌ها و مقررات بوده و اعتقاد دارم با کار کارشناسی و مشورت با بخش خصوصی می توان اشتباهات را کمتر کرد و بر عدم تغییر پی در پی رویه‌ها اصرار دارم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =