• ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • کد خبر: 93805
پیام مدیرعامل بانک دی به مناسبت هفته وحدت

مدیر عامل بانک دی در پیامی فرارسیدن هفته وحدت ، سالروز ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک گفت

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک دی، محمدرضا قربانی، مدیر عامل بانک دی در پیامی فرارسیدن هفته وحدت، سالروز ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم
  «فاعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا»
فرارسیدن سالروز میلاد مسعود مبشر خرد و مبلغ مهربانی و تجلی لطف بی کران خالق بر مخلوق را که به یمن آن روح وحدت و اخوت در بین مسلمانان دمیده می شود، به  شما هموطنان گرامی، سهامداران گرانقدر، مشتریان عزیز و همکاران ارزش آفرینم در گروه مالی دی، تبریک عرض می کنم.
یکی از زیباترین و والاترین واژه ها، واژه وحدت و برادری است. برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام برای جوامع بشری به ارمغان آورد. پیامبر اکرم (ص)، مهاجرین و انصار را به میثاق اخوت و عقد برادری فرا خواند و بدین سان گل بانگ وحدت برای نخستین بار در فضای مدینه طنین افکند و دل و جان قرون و اعصار را نوازش داد و عطر دل انگیز آن مسلمانان را شیفته خویش ساخت. سنگ زیرین بنای اتحاد و همبستگی اسلامی نهاده شد و ارزش های متعالی اسلامی و برادری و اتحاد، جانشین ارزش های پوچ و خیالی جاهلی شد و این گونه بود که حیات واقعی دین اسلام، بر پایه وحدت بنا شد زیرا اسلام دین تک محور نیست و این رمز ماندگاری آن است.
  هفته وحدت، فرصت مناسبی است و می تواند امت اسلامی را جمع کرده و به همگرایی و همسویی آنان کمک کند. جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی با توطئه های مختلف استکبار جهانی و هم پیمانان فرومایه آن مواجه شد و نقشه های دشمنان به منظور تضعیف انقلاب اسلامی، یکی پس از دیگری به مرحله اجرا درآمد که یکی از مهم ترین توطئه های استکبار، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی بود که با درایت و دوراندیشی امام راحل (ره) خنثی شد. از آن زمان جلوه های راستین وحدت در پرتو رهبری های امام خمینی(ره) در نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز و تحقق یافت و امروز در امتداد رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت اللّه خامنه ای (مدظله العالی) پرچم پرافتخار توحید به اهتزاز درآمده است.
تشکیل و تأسیس «مجمع التقریب بین المذاهب» از سوی رهبر معظم انقلاب زمینه را برای گفت وگوی مستقیم اندیشمندان و صاحب نظران برجسته جهان اسلام هموارتر ساخت و همین امر موجب شد تا گام های بسیار مهمی در خصوص وحدت اسلامی برداشته شود. جمهوری اسلامی ایران، بدون شک از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، همواره با تمام توان، آیه های وحدت و همبستگی را برای مسلمانان قرائت نموده و گام های مهم عملی برای تحقق این هدف والا و ارزشمند برداشته است.
تقارن هفته‌ی وحدت و هفته ی بسیج فرصت مغتنمی برای مردم، علما، فرهنگیان و شخصیت‌های دلسوز جامعه است تا پایه های وحدت را در جامعه تحکیم کنند چرا که بسیج نهادی مردمی و ملی است و می تواند مسیر وحدت و یکپارچگی میان امت اسلامی را هموار کند.
هم اکنون که کشور با تحریم های ظالمانه آمریکای جهان خوار روبرو شده است، این بسیجیان کوشا و در صحنه هستند که باید بیش از پیش عزم خود را جزم کنند و مراقب نقشه های شوم دشمنان باشند تا آسیبی به نظام جمهوری اسلامی و اتحاد ملی وارد نشود. بسیج، تجلی‌گاه حقیقی ایده و عمل است و ایران اسلامی با داشتن بسیجیان مخلص هیچگاه در برابر دشمنان، سر فرود نمی آورد.
اکنون بیش از ۱۴۰۰ سال از آن هنگام که خورشید فروزان اسلام بر سرزمین سرد و تاریک جاهلیت دمید و نغمه توحید، کران تا کران را درنوردید و قوم ها و قبیله های پراکنده را با دعوت به اعتصام به حبل متین الهی، متحد و منسجم ساخت، می گذرد و در عصر حاضر پایبندی و تداوم وحدت توسط مسلمانان جهان مهم ترین وظیفه دینی و اسلامی است.
 فراموش نکنیم که وحدت، پویایی می آفریند و در سایه اخوت و برادری مشکل ها، آسان می شود و بر ماست در این مسیر به قرآن بازگردیم و هویت گمگشته خویش را بازشناسیم و به ریسمان الهی چنگ زنیم و از ناملایمات هراسی به دل راه ندهیم  و بدانیم با حفظ وحدت اگر دل به آنچه در کتاب خدا آمده بسپاریم، پیروز و سعادتمند خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =