بورس

شاخص داوو جونز آمریکا با ۷۰۰ واحد سقوط به خبر دستگیری رییس بخش مالی هوآوی و استرداد آن به ایالات متحده واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، خبر دستگیری رییس بخش مالی شرکت هوآوی چین و برنامه ریزی برای استرداد او به ایالات متحده باعث شد که شاخص سهام داوو جونز  آمریکا در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۷۰۰ واحد کاهش پیدا کند.

در همین حال «منگا وانژو» در ونکوور کانادا دستگیر شد و اتهامات او در ارتباط با نقض احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران است. این در حالی است که سقوط شاخص داوو جونز به دلیل نگرانی از وخیم شدن روند مذاکرات تجاری میان پکن-واشنگتن در پی این موضوع است.  

بر پایه این گزارش، پیش از این ترامپ در ماه اوت فرمانی را به امضاء رساند که استفاده از تجهیزات هوآوی را به دلیل نگرانی های امنیتی برای دولت ممنوع اعلام کرد و بعداز آن استرالیا و نیوزلند هم چنین رویه ای را دنبال کردند.

دولت های بریتانیا و آمریکا و متحدین آنها بر این باور هستند که تجهیزات هوآوی می تواند برای جاسوسی استفاده شود؛ ضمن اینکه در سال ۲۰۱۶ میلادی هم وزارت بازرگانی آمریکا تحقیقاتی را در ارتباط با اینکه آیا هوآویی فناوری آمریکایی به کار رفته در تجهیزات خود را به سوریه، کره شمالی و ایران فرستاده، تحقیقاتی را شروع کرده بود. پیش از این هم آمریکا شرکت زد تی ایی و هوآوی را به دلیل نقض تحریم های تسویه حساب در ارتباط با تراکنش با ایران و کره شمالی محکوم کرده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =