• ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
  • کد خبر: 94413
آذری جهرمی

وزیر ارتباطات از نشست مشترک با وزیر صمت و رییس کل بانک مرکزی به منظور رفع مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل در روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش هفته دیجیتال تهران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره واردات گوشی‌های موبایل و رفع مشکلات تخصیص ارز گفت: رفع مشکلات واردات تلفن‌های همراه و ترخیص گوشی‌های توقیفی نیازمند همکاری میان دستگاه‌های مختلف است و بنده به عنوان وزیر ارتباطات نیز در این زمینه پیگیر هستم؛ ۱۲۰ هزار گوشی توقیف مستقیم است و ۶۰۰ هزار گوشی در گمرک باقی مانده که دلیل آن نیز پرونده‌دار شدن و دادگاهی بودن مدیران عامل شرکت‌های واردکننده موبایل  است که قرار شده در کارگروهی با حضور نمایندگان دادستانی، وزارت صمت و اطلاعات با مدیریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری شود تا بزودی وارد بازار شود.

وی افزود: حجم گوشی‌های مذکور تنها برای یک‌ماه کافی است و زمان خوبی است اما باید مشکل چرخه واردات رفع شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به واردکنندگان موبایل گفت: تعداد واردکنندگان در حوزه گوشی تلفن همراه پایین است و برای رفع این مشکل وزارت صمت باید فراخوانی را اعلام کند که شرکت‌هایی که آمادگی واردات دارند اعلام فعالیت کنند.

آذری جهرمی در خصوص مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل تاکید کرد: یکی از مشکلات بزرگ واردکنندگان موبایل بحث ارز است و برهمین اساس فردا بنده به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و آقای رحمانی، وزیر صنعت برای رفع مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل با آقای عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جلسه‌ای را برای تسهیل شرایط خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: وضعیت بازار گوشی تلفن همراه مناسب نیست و احتمال می‌دهم برخی سنگ اندازی‌ها به دلیل انتشار لیست واردکنندگان متخلف بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =