• ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
  • کد خبر: 94674
ETF

معاملات فرابورس روز جاری با جابه‌جایی بیش از ۱۸ میلیون ورقه با درآمد ثابت شامل اوراق بدهی، اوراق ETF و اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به پایان رسید.

به گزارش ایبِنا، نگاهی به معاملات امروز سهام در بازارهای اول و دوم نشان می‌دهد ‏که معامله‌گران بیش از  ۴۹۰ میلیون سهم را در این بازارها دست به دست کرده‌اند که بیش از ۶۰ درصد حجم کل ‏مبادلات روز جاری را شامل می‌شود. این مبادلات ارزش افزون بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی را به ثبت رساند که معادل ۴۵ درصد از ارزش کل مبادلات روزانه بازارهای فرابورس است.

امروز شنبه ۲۴ آذرماه سه تابلو معاملاتی «پایه الف»، «پایه ب» و «پایه ج» نیز میزبان دادوستد ‏بیش از ۲۸۶ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۷۰۰ میلیارد ریال بودند.

اوراق بدهی

معامله‌گران اوراق نیز با جابه‌جایی بیش از ۱۸ میلیون ورقه با درآمد ثابت شامل اوراق بدهی، اوراق ETF و اوراق امتیاز تسهیلات مسکن در روز جاری ارزش بیش از یک هزار و ۲۳۳ ‏میلیارد ریالی را در بازار اوراق با درآمد ثابت به ثبت رساندند. ‏

در این میان با مبادله بیش از ۵۹۰ هزار ورقه در نماد «اخزا ۶۰۷۲» به ارزش بالغ بر ۵۸۳ میلیارد ریال، این ‏نماد معاملاتی از نظر بالاترین ارزش مبادلاتی در بازار ابزارهای نوین مالی صدرنشین شد. ‏

اوراق تسهیلات مسکن

همچنین در میان اوراق تسهیلات مسکن اوراق «تسه» منتشر شده در ماه گذشته یعنی تسهیلات مسکن آبان ماه ۹۷ بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در میان تسه‌ها به خود اختصاص داد و علاوه بر این با بیشترین قیمت نسبت به سایر تسه‌ها یعنی ۵۸۲ هزار ریال مبادله شد. ‏

امروز در حالی نمادهای «ذوب» و «میدکو» با ۱۱ واحد اثر منفی بر آیفکس کاهش هشت واحدی ‏این نماگر را رقم زدند که حمایت نمادهای «هرمز» و «دماوند» مانع از افت بیشتر آن شد تا در نهایت ‏شاخص کل فرابورس در پله ۱۸۴۲ واحدی قرار گیرد.

نمادهای تاثیرگذار

از سوی دیگر نگاهی به جداول قیمت‌ها نشان می‌دهد که نماد معاملاتی «غپآذر» متعلق به شرکت‌ شیر پگاه آذربایجان شرقی، بیشترین افزایش قیمتی را به ‏همراه داشته و در سمت مقابل نمادهای «مادیرا» در میان نمادهای فرابورسی با بیشترین کاهش قیمت روبه‌رو شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =