گمرک ایران

مدیران ارشد گمرک در جلسه‌ای در گمرک شهید رجایی بر تسهیل در ترخیص ۴۶ هزار کانتینر کالای دپو شده در این گمرک تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایبِنا، در جلسه‌ای که صبح امروز با حضور برخی از مدیران ارشد گمرک ایران و گمرک شهید رجایی به همراه مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران برگزار شد، برخی از مشکلات ترخیص کالا از این گمرک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه عنوان شد که حدود ۴۶ هزار کانتینر کالا در حال حاضر در گمرک شهید رجایی دپو شده و یک کشتی حامل کالاهای اساسی امروز برای تخلیه بار در این بندر پهلو خواهد گرفت. مدیران گمرک در این جلسه بر انتظار مردم جهت حل مشکلات گمرکی و ترخیص کالا که مطالبه جدی مردم است، تاکید داشتند و قرار شد با استقرار برخی مدیران جدید گمرکی از جمله معاون فنی گمرک برای حل سریع مشکلات تصمیماتی اتخاذ شود.

در این جلسه مقرر شد پس از شناسایی مشکلات و استخراج آنها، موارد با قید فوریت به دولت منتقل شود. همچنین قرار بر این شد که برخی تصمیمات در خصوص بندر شهید رجایی بدون ارسال به ستاد گمرک تصمیم‌گیری و حل و فصل شود.

در این جلسه همچنین برخی مسایل مربوط به ثبت سفارش گروه‌های کالایی و ترخیص آنها به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. حاضران در جلسه بر این موضوع تاکید داشتند که مصوبه روزهای اخیر هیات وزیران پیرامون اعمال برخی محدودیت‌ها و و تسهیل در ورود کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای نقش مهمی در حل پاره‌ای از مشکلات داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =