طرح

رییس کمیته مشورتی رویداد تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: تجارت و اقتصاد با کسب و کارهای جدید دگرگون شده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، هما سادات گوشه با اشاره به رسالت مهم اتاق بازرگانی ایران به منظور شناسایی و رفع مشکلات تجارت گفت: با هم اندیشی دوستان اتاق ایران خلائی را شناسایی کردیم که نشان می‌دهد همچنان بخش خصوصی از انقلاب چهارم صنعتی و فناوری‌های جدید دور است و از سویی دیگر سرمایه گذاری‌هایی که در کشور انجام شده تعداد زیادی از خلا را پُر کرده است.

رویداد ایران تک پلاس ۲۰۱۹ دنبال تجاری سازی است و اولین گام برای ایجاد فصای پویا در زیرساخت سنتی صنایع را برداشته تا فرصتی جدید در نظام کسب و کار سنتی ایجاد شود. همچنین صنم قطان، دبیر تجرایی این رویداد افزود: کمیته تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته از دو سال گذشته ایجاد شد؛ این کمیته با دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و و مراکز رشد ارتباط داشته تا بتوان از ظرفیت‌ها برای رفع چالش‌ها و اتصال آنها استفاده کنیم.

از سویی دیگر، سیدمهدی علوی، دبیر کمیته علمی رویداد با اشاره به این که ماهیت تجارت، صنعت و اقتصاد با حضور کسب و کارهای نوین دگرگون شده گفت: کسب و کارها و صنعت از سخت افزار به مغز افزار تغییر جهت داده و مهمترین بنای کسب و کارهای جدید نوآوری است که باید برای آن ساختار جدیدی پایه ریزی شود. وی ادامه داد: تولید بسیاری از کالا بدون بهره گیری از فناوری‌های جدید امکان پذیر نیست و همین مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

علوی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره چگونگی حضور سرمایه گذاران خطر پذیر و انجمن vc ایران به منظور حمایت و سرمایه گذاری خطر پذیر در کسب و کارهایی که در رویداد تجاری‌سازی تک پلاس ۲۰۱۹  گفت: شرکت‌های سرمایه گذاری خطر پذیر در حقیقت کار نوعی تامین مالی را انجام می‌دهند که برای کسب و کارهای جدید و نوآور مطلوب است؛ این سرمایه گذاران برای رشد کسب و کارها مناسب هستند اما به صورت قطعی نیاز به این نوع سرمایه گذاری نیست و می‌توان با سایر روش‌ها کسب و کارها را تامین مالی کرد.

وی با اشاره به مذاکره برای حضور چند شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر و صندوق‌های vc کشور در این رویداد افزود: از برخی شرکت‌های سرمایه گذاری خطر پذیر دعوت شده و از انجمن vc ایران نیز برای حضور و بازدید از بخش معرفی کسب و کارها برای انتخاب چند شرکت به منظور سرمایه گذاری دعوت شده است.

دبیر کمیته رویداد  تاکید کرد: بسیاری عنوان می‌کنند پول و سرمایه گذار برای حمایت مالی کسب و کارها نیست اما کشور دچار بحران نقدینگی است بر همین اساس باید از این فضا به منظور حمایت از کسب و کارها و اقتصاد کشور استفاده کرد؛ در این رویداد سرمایه گذاران به منظور تجاری سازی حضور خواهند داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =