مسعود خوانساری

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: برجام باعث ایجاد امید در جامعه و در بین فعالین اقتصادی کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی تهران صبح امروز (سه شنبه) و در مراسم سومین دوره اعطای نشان کارآفرینی امین الضرب که در تالار وحدت برگزار شد، گفت: امیدوارم نشان امین الضرب به چنان جایگاهی دست یابد که از  آن به عنوان نوبل اقتصادی ایران یاد کنیم. وی با یادآوری یکصد و سی و پنجمین سالگرد اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: وضع ما نسبت به گذشته بدتر نشده، ولی اعتماد و امید در کشور به شدت کاهش یافت.

خوانساری با بیان اینکه برجام باعث ایجاد و امید در جامعه و بین فعالین اقتصادی کشور شد، اظهار داشت: بخش خصوصی که با آن مشورت نمی کنید و بخشنامه های خود را صادر می کنید، همان کسانی هستند که حتی قبل از مشروطه به فکر کشور بودند، بلکه امروز هم سرمایه خود را تبدیل به کارخانه کرده اند.

رییس اتاق تهران با بیان اینکه بخش خصوصی غیر سیاسی و غیرجناحی است، تاکید کرد: هیچ کشوری بدون نقش آفرینی بخش خصوصی به توسعه پیدا نکرده است. خوانساری خاطرنشان کرد امروز در هر محفلی سخن از رانت و فساد است، در حالی که هیچ کس از بخش خصوصی در بین فاسدان نیست.

وی ادامه داد: دغدغه امروز بخش خصوصی و کارآفرینان ادامه فعالیت و پرداخت حقوق کارکنان است، اما بسیار تلخ است که این نمادهای باور و اراده ملی به جامعه معرفی نشده اند. رییس اتاق تهران تصریح کرد: امروز اگر اعتماد و امید در جامعه کمرنگ شده ناشی از نگاهی است که این نمادها را می کوبد و به جای اقتصاد رقابتی همه را ناصالح می خواند.

خوانساری گفت: اتاق بازرگانی تهران مفتخر است که از استارتاپ ها حمایت کرده و از پیشکسوتان کارآفرینی و تولید حمایت می کند. سومین دوره مراسم امین‌الضرب توسط اتاق بازرگانی تهران در تالار وحدت تهران برگزار و در این مراسم از هشت چهره اثرگذار در حوزه اقتصاد با اعطای لوح و نشان امین‌الضرب تجلیل شد. همچنین دو کارآفرین برتر نیز تندیس امین‌الضرب را از اتاق بازرگانی تهران دریافت کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =