نوبخت

شرکت گرایش تازه کیش با بهره‌برداری از تکنولوژی هوش مصنوعی و ترکیب ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دانش با انواع سرویس‌های بانکی طرح عملیاتی را ارائه کرده است.

به گزارش ایبِنا، علیرضا نوبخت معاون فروش هلدینگ جی اس اس گفت: این شرکت همواره با شعار نوآوری و تمرکز در ارائه جدیدترین دستاوردها در صنعت بانکی و فناوری اطلاعات در جهت تحقق اهداف خود تلاش می‌کند. ازاین‌رو پروژه‌های جاری این شرکت تحولات جدیدی را در صنعت بانکی به وجود خواهد آورد

وی افزود:. شرکت جی اس اس برای اولین بار در کشور گامی بلند در تلفیق فناوری هوش مصنوعی و صنعت بانکی برداشته است.

نوبخت با اشاره به بهره‌برداری از تکنولوژی هوش مصنوعی و ترکیب ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دانش با انواع سرویس‌های بانکی، تصریح کرد: طراحی این محصول در شرکت جی اس اس منجر به ارائه خدمات متنوع و آسان به مشتریان و تمایل و رغبت کسب‌وکارهای مالی در ارائه آسان خدمت می‌شود.

وی یادآور شد: در شرایط کنونی که رقابت تنگاتنگ و یکنواخت در ارتقاء خدمات بانکی به مشتریان، فضای این بخش از صنعت بانکی را محدود کرده است، یک جهش و تغییر رویکرد در فضای حاکم، دروازه‌های تعاملات بخش‌های مختلف صنعت فناوری اطلاعات و کسب‌وکارهای مالی را فتح خواهد کرد.

نوبخت خاطرنشان کرد: استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بانکداری را در مقیاس جهانی،  بیش از هر صنعت دیگری تحت تأثیر قرار داده است. بانک‌ها و سازمان‌هایی که در صنعت بانکداری فعال هستند، به‌طور فزاینده‌ای برای تثبیت جایگاه و توسعه بازار به استفاده از هوش مصنوعی در تمامی لایه‌های عملیاتی خودروی آورده‌اند.

معاون فروش هلدینگ جی اس اس اظهار داشت: رویکردهای متعددی در حوزه استفاده از هوش مصنوعی و صنعت بانکداری، جهت بالا بردن سطح بررسی و نتایج دقیق و تکنیک‌های تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در صنعت بانکی ارائه می‌شود و سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، بیشترین موفقیت را در ارائه نمونه‌های اولیه اجرای موفقیت‌آمیز کسب کرده‌اند که می‌توان به سیستم ارزیابی عملکرد منطبق با این دانش اشاره کرد.

وی افزود: این مجموعه از سیستم‌ها به‌منظور توسعه توانایی هوش مصنوعی مبتنی بر یادگیری، (Machine Learning) از پوسته شبکه عصبی  (Neural Networks) استفاده می‌کنند. 

  نوبخت گفت: در فرایند استفاده از فناوری هوش مصنوعی، ارائه انواع سرویس‌های بانکی در کنار طیف وسیع خدمات موردنیاز جامعه نیز فراهم خواهد شد. همچنین طبق آمارهای به‌دست‌آمده، اکثر بانک‌های بزرگ در سرتاسر دنیا، در حال انتقال قوانین مبتنی بر سیستم‌های نرم‌افزاری به سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.

وی اذعان داشت: سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، از الگوریتم‌های ضد پول‌شویی قوی‌تر و هوشمندانه‌تری استفاده می‌کنند. در طول سال‌های آینده، این سیستم‌ها با توجه به نوآوری‌های مداوم و پیشرفت‌های حوزه هوش مصنوعی، دقیق‌تر و سریع‌تر عمل خواهند کرد.

به گفته معاون فروش هلدینگ جی اس اس، واحدهای تحلیل و توسعه بازار این شرکت پس از ۱۶ ماه تلاش، تحقیق و ارزیابی در حوزه‌های مختلف فناوری هوش مصنوعی، طرح قابل دفاع و عملیاتی را به مدیران ارشد مجموعه ارائه کردند که نتیجه آن سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی گسترده در جهت انعقاد چند قرارداد بزرگ با شرکت‌های خارجی و دارای تکنولوژی شد.

نوبخت یادآور شد: با بررسی بانک‌های کوچک‌تر در دنیا، می‌توان به‌وضوح دید که آن‌ها شدیداً تلاش می‌کنند خود را به رقابت با بانک‌های بزرگ برسانند.  بانک‌های بزرگ با استفاده از گروه‌های داخلی متخصصین داده‌ها از فن‌های هوش مصنوعی برای تحلیل و ارزیابی ریسک، تجزیه‌وتحلیل مالی، مدیریت نمونه کارها، روند تأیید اعتبار و سیستم‌های نوآور استفاده می‌کننداز سوی دیگر، بانک‌ها می‌توانند از هوش مصنوعی برای دستیابی به کارایی عملیاتی و تعاملات بهتر با مشتری بهره ببرند.

وی برخی از برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی که بانک‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند را پیشنهادها دقیق محصولات و بسته‌های بانکی با استفاده از موتورهای پیشنهاد، تشخیص تقلب با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین و تعامل بهتر مشتری با استفاده از ربات‌های چت عنوان کرد.

نوبخت ادامه داد: درنتیجه واضح و مبرهن است که هوش مصنوعی بر صنایع گوناگون تأثیر زیادی می‌گذارد که صنعت بانکداری یکی از پیشگامان این عرصه استاین روند احتمالاً در آینده افزایش خواهد یافت و چنین احتمال می‌رود شرکت‌هایی که هوش مصنوعی را به مجموعه خود اضافه کنند، سریع‌تر به اهداف و برنامه‌ریزی خود دست یابند.

به گفته معاون شرکت جی اس اس،  از آنجائی که بخش عمده‌ای از پروژهای جاری و در دست اجرا این مجموعه علاوه بر صنعت بانکداری،  مشتریان غیر بانکی و نهادهای دولتی نیز هستند، سرویس‌ها و خدمات فزاینده‌ای به‌منظور سهولت در چرخه این فعالیت‌ها، توسط فناوری هوش مصنوعی پیاده‌سازی و ارائه گردیده است.

نوبخت در خصوص جزئیات پیاده‌سازی این طرح گفت: فاز اول پیاده‌سازی این پروژه چندمنظوره طی ماه آینده در ایران عملیاتی و به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین فازهای بعدی این طرح بر اساس اولویت‌های اعلام‌شده از سوی نهادهای مختلف و ذیریط در دستور کار قرارگرفته است  که گزارش و روند اجرای آن متعاقباً به سمع و نظر دوستانان و فعالان این حوزه خواهد رسید.

شایان‌ذکر است کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی آشنایی و انتقال دانش و فناوری هوش مصنوعی و جایگاه این تکنولوژی در ایران و جهان توسط واحد آموزش این شرکت در حال تدوین و مستندسازی است تا امکان شرکت و بهره‌برداری در این دوره‌ها برای دوستان و علاقه‌مندان فراهم شود.

این شرکت با فراخوان عمومی از تمامی استارتاپهای موجود در حوزه هوش مصنوعی یا در حال شکل‌گیری، به دنبال سرمایه‌گذاری داخلی گسترده جهت توسعه بیشتر و استفاده جامع‌تر از داده‌ها و تلفیق صنایع گوناگون با صنعت بانکداری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =