خودرو

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌ کرد: پیش‌فروش خودرو بدون مجوز این وزارتخانه غیرقانونی است و مردم از تایید شرکت‌های مجوز دار اطمینان حاصل کنند.

به گزارش ایبِنا، فرشاد مقیمی با تاکید بر اجرای ضوابط و مقررات پیش فروش خودرو، از مردم خواست به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاده مالی شرکت‌های فاقد مجوز، قبل از سرمایه‌گذاری برای پیش فروش خودرو وضعیت شرکت‌های اعلام کننده را بررسی کنند.

وی با اشاره به دستورالعمل ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های اخیر وزارت صمت تصریح کرد: تمامی شرکت‌های تولیدکننده خودرو و نمایندگی شرکت‌های خارجی مجاز، از اقدام به پیش‌فروش خودرو قبل از اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن وتجارت خودداری کنند.

معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: شرکت‌های دارای مجوز موظفند عملکرد پیش فروش خودرو را به صورت هفتگی به معاونت صنایع و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کنند.

مقیمی تصریح کرد: شرکت‌ها موظفند ضمن رعایت سقف مجاز به پیش فروش از هرگونه ایجاد تعهد خارج از مجوز مربوطه امتناع کرده و نسبت به ارایه دسترسی برخط به سامانه فروش به سازمان حمایت مصرف کنندگان وتولیدکنندگان به عنوان دستگاه نظارتی جهت کنترل این آمار اقدام کنند.

گفتنی است، چندی پیش دادستان عمومی و انقلاب تهران در خصوص فراخوان‌های پیش فروش خودرو هشدار داده و اعلام کرده بود: هشدار دادستانی تهران مربوط به آگهی‌های پیش فروش از سوی شرکت‌های خودروسازی معتبر و دولتی مانند ایران خودرو و سایپا نیست، بلکه منظور شرکت‌های موهومی است که مردم را با پیش فروش فریب می‌دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =