مسترکارت

رییس سازمان همکاری اقتصادی ۸ کشور اسلامی در حال توسعه گفت: قرار است کارت پرداخت مشترک در میان اعضاء که مانند مسترکارت و ویزا عمل می‌کند، ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «داتا کو جافار کو شاری» رییس سازمان همکاری اقتصادی ۸ کشور در حال توسعه گفت: این سازمان در حال کار بر روی ایجاد یک نظام پرداخت کارت مشترک در میان اعضای خود است.   

وی افزود، بعد از آنکه رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه خواستار استفاده از ارزهای ملی در میان اعضاء این سازمان شد، کار بر روی این موضوع شروع شد. کوشاری گفت: یک شرکت مالزیایی، کارت پرداختی را با نام D۸P توسعه داده که اعضای این سازمان را قادر به استفاده از ارزهای ملی در تجارت بین المللی با یکدیگر می کند.

بر همین اساس، اعضای این گروه شامل ۸ کشور اسلامی یعنی ایران، ترکیه، بنگلادش، مصر، اندونزی، مالزی، نیجریه و پاکستان است که در سال ۱۹۹۷ میلادی تاسیس شده است. رییس سازمان همکاری اقتصادی ۸ کشور در حال توسعه گفت: در آینده نزدیک، روسای بانک های مرکزی این سازمان در مورد تکمیل این پروژه نشست خواهند داشت.

همچنین با استفاده از کارت پرداخت مشترک D۸P تمام شهروندان این کشورها می توانند با استفاده از این نوع روش پرداخت، تمام خریدها و هزینه های گردشگری را پوشش دهند. این کارت مانند مسترکارت و ویزا کارت عمل می کند.

شاری در ادامه گفت: یک مرکز برای این نظام پرداخت بمنظور توسعه زیرساخت فناوری برای فعالیت های تجاری متعدد در راستای قوانین اسلامی باید ایجاد شود. بر پایه این گزارش، سازمان همکاری اقتصادی ۸ کشور در حال بهبود موقعیت اعضای خود در اقتصاد جهانی، تنوع بخشیدن و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، ارتقاء مشارکت در تصمیم گیری در سطح بین الملل و بهبود استانداردهای زندگی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =