هکر

اسبربانک روسیه اعلام کرد ضرر ناشی از حملات سایبری به اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۰ تریلیون دلار افزایش خواهد یافت.

 به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، «استانیسالف کوزنتسوف» معاون اسبربانک روسیه در مجمع اقتصاد جهانی در داووس گفت: اگر شرایط فعلی در حوزه حملات سایبری بدون تغییر باقیماند، خسارت ناشی از حملات سایبری به اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۲۲ میلادی می تواند از ۸ تریلیون دلار به ۱۰ تریلیون دلار برسد.

وی افزود: روند خسارت به اقتصاد جهانی و روسیه از حملات سایبری چگونه است؟ متاسفانه باید روند افزایشی آن را برآورد کنیم. پیش بینی ما از ضرر حملات سایبری به اقتصاد روسیه ۱.۳ تریلیون روبل (۱۹.۶ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۸ میلادی است.

بر اساس آمار بانک مرکزی روسیه، تعداد حملات هکرها به بانک های روسی با ۸۰ درصد افزایش در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به ۷۲ مورد رسید. همچنین در ۸ ماه نخست سال گذشته میلادی، خسارت وارده به بانک های روسی از حملات سایبری به ۷۶.۵ میلیون روبل رسید.

بر پایه این گزارش، بانک مرکزی روسیه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد که تعداد حملات هکرها روبه افزایش است؛ اما ضرر حملات سایبری به بخش اقتصاد و مالی روبه کاهش خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =