دژ پسند

وزیر اقتصاد ماموریت‌های جدید گمرک ایران را برشمرد و افزود: هوشمندسازی تجارت و گمرک امری اجتناب ناپذیر و ضروری است و گمرک دروازه تقویت سرمایه‌گذاری و تولید به شمار می‌رود.

به گزارش ایبِنا، فرهاد دژپسند در یادداشتی به مناسبت روز جهانی گمرک با اشاره به  شعار سال ۲۰۱۹ گمرک گفت: سال ۲۰۱۹ از سوی سازمان جهانی گمرک (wco) به عنوان "مرزهای هوشمند برای تجارت، سفر و حمل‌ و نقل بدون وقفه" نامگذاری شده است، توجه به موضوع مهم هوشمند سازی تجارت و تبادلات که یکی از ارکان اقتصاد هوشمند است در شعار امسال، این پیام را در خود دارد که ما برای حفظ و ارتقاء بازار صادرات و توان رقابت در  عرصه بین الملل، نیازمند توسعه سریع ظرفیت هایمان با الکترونیکی کردن فرایندها هستیم.

وی با تاکید بر هوشمند سازی گفت: هوشمندسازی تجارت و گمرک امری اجتناب ناپذیر و ضروری است و گمرک که دروازه تقویت سرمایه گذاری و تولید به شمار می رود باید به‌ کارگیری تکنولوژی‌های جدید و کنترل های غیر مزاحم را سرلوحه کار خود قرار داده و تسهیل و توسعه تجارت در راستای اهداف تقویت ارزش پول ملی، کاهش تورم و سیاست های جذب سرمایه گذاری خارجی با ابزار هوشمندسازی اقتصاد و تجارت را بیش از پیش تسهیل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه گمرک در زمان تحریم ها نقش مهمی دارد، اظهار داشت: اکنون و در شرایطی که کشورمان بار دیگر با یکی از سخت ترین تحریم های ممکن مواجه شده است، جایگاه و نقش بی بدیل فعالین این عرصه، به عنوان مرزبانان اقتصاد ایران، بیش از هر زمان دیگری آشکار شده و دارای اهمیت راهبردی است.

دژپسند افزود: من بر این باورم که، برغم وجود برخی ناملایمتی ها و کم لطفی ها، همکاران عزیزم در مجموعه گمرک امروز پُرتلاش تر، دقیق تر و خستگی ناپذیر تر از هر زمان دیگری و با روحیه جهادی، خط مقدم اقتصاد کشور را حفاظت خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =