علی اکبر کریمی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیرواقعی قیمت‌ها در بازار ارز جلوگیری کنند.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، علی اکبر کریمی، با اشاره به هشدار رییس کل بانک مرکزی به نوسان‌گیران مبنی بر اینکه منتظر اقدام بانک مرکزی در بازار ارز باشید، گفت: دشمن قصد دارد که به اقتصاد کشور ضربه زده و بازار ارز را ملتهب کند، به ویژه در دهه فجر  دشمنان جمهوری اسلامی توطئه هایی را مدنظر داشته و برنامه‌هایی برای تشدید این توطئه ها و به ثمر رساندن آن دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: دشمن تلاش کرده شرایط سختی به اقتصاد کشور تحمیل کند که در این شرایط ما باید تدابیر و سیاست‌های مقابله ای داشته باشیم و این تدابیر باید در چارچوب تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تدوین و اجرایی شود.

آگاه سازی مردم

وی با بیان اینکه یکی از نکاتی که می تواند در شرایط کنونی برای مدیریت بازار ارز موثر باشد ورود به موقع و پیشگیرانه بانک مرکزی برای مقابله با شایعات و خنثی سازی برنامه های توطئه آمیز در این بازار توسط دشمن است، ادامه داد: عملکرد بانک مرکزی طی ماه های اخیر به ویژه در زمان ریاست همتی مثبت ارزیابی می‌شود و باید این رویکرد تقویت شده تا از تاثیرگذاری شایعات و شانتاژ  تبلیغاتی دشمن و دوستان نادان در کشور و در فضای مجازی که مورد مراجعه مردم است در بازار ارز جلوگیری کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس، با تاکید بر اینکه باید دقت کرد تا فضاسازی ها روی شاخص‌های واقعی بازار ارز تاثیر نگذارد، اظهار داشت: آگاه سازی مردم می‌تواند به خنثی سازی توطئه ها در بازار و اقتصاد کشور کمک کند و مردم باید بدانند که هر میزان که با دولت و مسئولان برای ثبات بخشی، آرامش و پایداری بازار ارز و پول کمک کنند منافع آن در سطح ملی به تمام مردم می‌رسد.

تاثیر منفی ناآرامی در بازار ارز

وی افزود: هرگونه ناپایداری و ناآرامی در شرایط اقتصادی و بازار ارز می‌تواند آثار خسارت باری برای تمام مردم اعم از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایجاد کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه توطئه‌ها و دسیسه‌های اقتصادی دشمنان در کشور باید خنثی سازی شود، تصریح کرد: باید منتظر عملکرد بانک مرکزی در بازار بود تا قیمت ارز سیر نزولی یافته و ادامه یابد، البته تلاش دولت و بانک مرکزی این است که از صعودی شدن غیر واقعی بازار ارز جلوگیری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =