بانک کره جنوبی

بررسی‌های اخیر حاکی از آن است که بانک مرکزی کره‌جنوبی با توجه به شرایط اقتصادی این کشور نرخ بهره را بدون تغییر ۱.۷۵ درصد اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، نظرسنجی های کارشناسان اقتصادی رویترز حاکی از آن دارد که بانک مرکزی کره جنوبی در نشست روز پنج شنبه خود نرخ بهره پایه را بدون تغییر حفظ کند.

به گفته تحلیل گران اقتصادی کاهش نرخ بهره در کره جنوبی به دلیل افزایش فشار بر روی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا غیر محتمل است. بر همین اساس ۱۱ کارشناس اقتصادی شرکت کننده در نظر سنجی رویترز پیش بینی کردند که بانک مرکزی کره جنوبی نرخ بهره را بدون تغییر ۱.۷۵ درصد حفظ خواهد کرد.

از جلمه دلایل عدم تغییر نرخ بهره در کره جنوبی به کاهش صادرات و بازار کار کم رونق در این کشور بر می گردد. صادرات کره جنوبی که در حدود نیمی از رشد اقتصادی این کشور را در بر می گیرد برای سومین ماه متوالی درفوریه با روند کاهشی به ۱۱.۷ درصد برسد.

همچنین نرخ بیکاری در کره جنوبی در ماه ژانویه به دلیل افزایش حداقل دستمزد به بالاترین رقم در ۹ سال اخیر رسید. در جلسه بانک مرکزی کره جنوبی در ماه ژانویه به دلیل تورم اندک در این کشور نرخ بهره تغییر نکرد و چشم انداز رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی هم نسبت به پیش بینی قبل پایین تر آمد.

بر پایه این گزارش، جنگ تجاری آمریکا و چین باعث شده تا بر روی سیاست بانک های مرکزی جهان تا حدودی تاثیر بگذارد و بانک مرکزی کره جنوبی هم تحت الشعاع این اختلاف قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =