آمریکا

مجلس سنای آمریکا پیش نویس قانونی را تنظیم کرده که موسسات مالی و بانک‌های روسی را مورد هدف دور جدید تحریم های واشنگتن علیه مسکو قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از راشاتودی، مجلس سنای آمریکا پیش نویس قانونی را منتشر کرد که به موجب آن تحریم ها علیه روسیه را وسعت می دهد. این لایحه بخش های انرژی از قبیل انجام عملیات ها با اوراق قرضه و سرمایه گذاری در پروژهای ال ان جی را تهدید می‌کند.

این  لایحه که موسوم به «دفاع از امنیت آمریکا از قانون تخاصم کرملین ۲۰۱۹ » است، آمریکایی‌ها را از انجام تراکنش، فراهم کردن فاینانس یا انجام معاملات به اوراق قرضه دولتی روسیه از قبیل اوراق بهادار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، صندوق ثروت ملی یا خزانه داری فدرال فدراسیون روسیه یا نهادهای وابسته به این کشور را ممنوع خواهد کرد.

قرار است این سند توسط کنگره ایالات متحده تصویب و توسط رییس جمهور ترامپ امضاء و در اوایل سال جاری میلادی اجرا شود. این دومین تلاش آمریکا توسط قانونگذاران این کشور برای اعمال تحریم های بیشتر علیه مسکو است. البته نسخه نخست تحریم های اضافی علیه روسیه سال گذشته میلادی با شکست روبرو شد.

همچنین این بسته جدید تحریمی شامل اقدامات محدود کننده علیه بخش کشتی سازی روسیه بهمراه اعمال محدودیت بر روی ۲۴ افسر سرویس امنیت فدرال روسیه است. تحریم های آمریکا مرتبط با تسخیر ایالات کریمه اوکراین توسط روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی است.

تحریم های جدید بانک‌های روسیه و موسسات مالی که در فرآیندهای داخلی یا انتخابات، کرملین را حمایت می‌کنند، هدف قرار می دهد. سرمایه گذاری در پروژه های انرژی روسیه از جمله صادرات تجهیزات گاز ال ان جی در خارج از روسیه ممنوع خواهد شد.

این لایحه به فریز کردن عملیات ها و سرمایه موسسات مالی دولتی روسیه از قبیل اسبربانک و بانک وی تی بی می پردازد؛ ضمن اینکه تحریم ها علیه چهره های سیاسی و برخی از صاحبین شرکت ها که به حمایت از فعالیت های غیرقانونی از طرف ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه پرداختند، باقی می‌ماند. بر پایه این گزارش، تحریم های جدید آمریکا بخش فناوری سایبر و توسعه منابع نفت خام در روسیه را هدف قرار می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =