ویزا کارت

بزرگترین سوپر مارکت زنجیره‌ای آمریکا استفاده از کارت اعتباری ویزا را در فروشگاه‌های خود افزایش داد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از فین اکسترا، «کروگر» بزرگترین سوپر مارکت زنجیره ای آمریکا به لحاظ درآمد ممنوعیت استفاده از کارت های اعتباری ویزا را در فروشگاه های مواد غذایی و دارو در اعتراض به اضافه برداشت کارمزد از سوی این شرکت خدمات پرداخت افزایش داد.

این سوپرمارکت در سال گذشته میلادی اعمال ممنوعیت استفاده از کارت های اعتباری ویزا را در ۲۶ فروشگاه مواد غذایی اعمال کرد و اکنون در دور جدید ممنوعیت ها این رقم را به ۱۴۲ سوپرمارکت و ۱۰۸ جایگاه سوخت در ۷ ایالت آمریکا افزایش خواهد داد.

در همین حال، معاون «کروگر» گفت: شرکت ویزا کارت از جایگاه خود سو استفاده می کند و از خُرده فروشان برای یک مدت طولانی است که کارمزد اضافی دریافت می کند. ویزا کارت این کار را از مشتریان به نوعی مخفی می کند.

«کروگر» اعلام کرد کارمزد کارت های اعتباری ویزا کارت بیش از سایر کارت های اعتباری است که قبول می کنیم. اضافه کارمزد ویزا کارت و بی انصافی آن دیگر نمی تواند پیش از این ادامه پیدا کند و این دلیلی است که از چند روز دیگر انواع پرداخت ها بجز کارت های اعتباری ویزا پذیرفته خواهند شد.

شرکت ویزا در اطلاعیه ای اعلام کرد که این اقدام «کروگر» نامنصفانه و ناامید کننده است که مشتریان را از آنجایی که انتخاب محدود است در وسط اختلاف تجاری قرار می دهد و هیچ کسی برنده نخواهد شد.

بر پایه این گزارش، دادگاه ناحیه ای ایالات متحده هفته گذشته با پرداخت ۶.۲۴ میلیارد دلار به خُرده فروشان در جهت حل و فصل با آنها که به دلیل اضافه برداشت کارمزد از سوی ویزا و مستر کارت طرح دعوی شده بود، موافقت کرد. چند روز پیش هم  اتحادیه های تجاری روسیه به دلیل اضافه برداشت کارمزد از سوی مسترکارت و ویزا در این کشور خواهان برخورد جدی دولت و ممنوعیت آن در روسیه شده بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =