ایران عراق

وزیر تجارت عراق در خصوص دعوت از رییس جمهور ایران به این کشور گفت: هر دو کشور تمایل دارند تا دو سال آینده حجم تجارت به ۲۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

به گزارش ایبِنا، رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از دیدار با محمدهاشم عبدالمجید جاسم، وزیر تجارت عراق، که در ایران انجام شد، در جمع خبرنگاران در خصوص این دیدار افزود: در این دیدار مذاکراتی برای ارتقای روابط استراتژیک بین دو کشور برادر، مسلمان و همسایه عراق انجام شد. با توجه به مرز گسترده‌ ۱۴۰۰ کیلومتری که بین کشورهای ایران و عراق وجود دارد، هر دو کشور نسبت به افزایش روابط تجاری تفاهم و اراده دارند.

 محمدهاشم عبدالمجید وزیر تجارت عراق نیز در ادامه گفت: کشور ایران در هنگام حصور داعش در کنار ما بودند و دولت و مردم عراق همیشه قدردان ملت و دولت جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون هم دو کشور برادر و همسایه برای توسعه مبادلات تجاری اراده لازم را دارند. وزیر تجارت عراق در خصوص دعوت از رییس جمهور ایران به این کشور گفت: هر دو کشور تمایل دارند تا دو سال آینده حجم تجارت به ۲۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند.

 وی با تاکید بر اینکه ایران موقعیت خوبی برای توسعه تجارت با عراق دارد، عنوان کرد: مرز گسترده‌ای بین ایران و عراق وجود دارد. همچنین دو ملت ایران و عراق مشترکات مذهبی و فرهنگی فراوانی دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =