• ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  • کد خبر: 98169
فرابورس

بیش از ۴۰ درصد از حجم کل معاملات روز جاری به دو بازار اصلی سهام فرابورس اختصاص یافت.

به گزارش ایبِنا، فرابورس روز جاری میزبان دادوستد ۶۴۲ میلیون و ۲۱۷ هزار ورقه بهادار به ارزش ۴ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال در مجموع بازارها و در بیش از ۱۰۳ هزار نوبت معاملاتی بود که بازار اول و دوم در مجموع ۴۲ درصد از حجم کل معاملات را به خود اختصاص دادند.

در روزی که گذشت ۶۹ میلیون سهم به ارزش ۱۹۸میلیارد ریال در بازار اول و ۲۴۰ میلیون سهم به ارزش ۷۸۷ میلیارد ریال در بازار دوم فرابورس خرید و فروش شد که نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

بر اساس این گزارش، رصد نمادهای فرابورسی نشان می‌دهد امروز بیشترین افزایش قیمت در نماد «داوه» و بیشترین کاهش قیمت برای نماد «غپآذر» ثبت شده است و عنوان پُربیننده‌ترین نمادها به سه نماد «ذوب»، «زدشت» و «زقیام» رسیده است.

بازار پایه

همچنین بازار پایه در روز جاری میزبان دادوستد ۳۰۲ میلیون سهم بود که این حجم از معاملات، ارزش یک هزار و ۷۷ میلیارد ریالی را به همراه داشت. از طرف دیگر، امروز ۲۸ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی (شامل معاملات اوراق تسهیلات مسکن، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق بدهی) میان معامله‌گران جابه‌جا شد که نماد «اشاد۶» با ارزش نزدیک به ۴۹۶ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.

در این بازار همچنین نماد معاملاتی اوراق صکوک اجاره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، «تامین۹۷»، با توجه به فرارسیدن موعد سررسید آن در تاریخ ۲۲ اسفندماه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

کاهش ۶ درصدی آیفکس

در نهایت، شاخص کل فرابورس نیز با ۶ واحد کاهش در پایان معاملات امروز در سطح ۲۰۹۰ واحدی ایستاد که حمایت بیش از ۳ واحدی نماد «دماوند» نتوانست مانع از افت آیفکس تحت تاثیر اهرم منفی از جانب نمادهای «ذوب» و «کگهر» شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =