• ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  • کد خبر: 98893
بهره وری

شصت‌ویکمین اجلاس شورای حکام سازمان بهره‌وری آسیایی از ٢١ الی ۲۳ فروردین ١٣٩٨ در مانیل پایتخت فیلیپین برگزار شد.

به گزارش ایبِنا، شصت‌ویکمین اجلاس شورای حکام سازمان بهره‌وری آسیایی در حالی برگزار شد که فاطمه پهلوانی، رییس سازمان ملی بهره وری ایران علاوه بر مشارکت فعال در جلسات عمومی این اجلاس با حضور دبیرکل و سران سازمان‌های ملی بهره‌وری عضو APO که به موضوعاتی از جمله ارائه گزارش‌ها از فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های آتی سازمان بهره‌وری آسیایی و انتخاب دبیرکل جدید این سازمان اختصاص داشت.

وی در سخنانی ضمن تاکید بر لزوم تشکیل مراکز منطقه‌ای بهره‌وری با توجه به‌گستردگی و تنوع اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی آسیا به‌منظور تمرکز بر حوزه‌های مشترک و اثربخشی فعالیت‌های تخصصی، اقدامات اخیر امریکا در اعمال مجدد تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران و پیامدهای منفی آن با طرف ژاپنی که در روند اجرایی پروژه‌های آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای بهره‌وری ایران تاثیرگذار بوده، را به شدت محکوم کرد.

رییس سازمان ملی بهره وری همچنین در دیدار با دکتر سانتی، دبیرکل APO و دیگر مدیران این سازمان نیز  شکنندگی سازوکار اجرایی فعالیت‌های APO را که به واسطه تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا آسیب پذیر شده است، غیرقابل قبول دانست و بر عزم سازمان ملی بهره‌وری ایران به عنوان رابط اصلی دولت جمهوری اسلامی ایران با APO برای ادامه فعالیت‌های فنی و تخصصی خود تاکید کرد.

در این دیدار مقرر شد با تعیین یک سازوکار اجرایی منعطف مالی، برنامه‌های مختلف تک کشوری و چند کشوری جمهوری اسلامی ایران در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی اجرا شود.

پهلوانی همچنین در نشستی با حضور مقامات عالی برخی از کشورهای عضو APO که جهت معرفی، بررسی و اجرای ابتکارات جدید آن سازمان در برخی از کشورهای عضو از جمله ایران و بهره‌برداری موثر از ظرفیت فنی و تخصصی کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی برگزار شد، حضور یافت و خواستار مشارکت فعال همه کشورهای عضو APO از جمله کشورهای توسعه یافته و پیشرو در حوزه بهره‌وری برای انتقال دانش و تجارب موفق سایر کشورها شد.

دیدار با سفیر کشورمان در فیلیپین و دیدارها و رایزنی‌های دوجانبه با دیگر روسای سازمان‌های ملی بهره‌وری آسیایی از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در حاشیه اجلاس ‌GBM بوده است.

شایان ذکر است ١٩ کشور آسیایی از جمله ژاپن، کره‌جنوبی، تایوان و هند عضو ‌APO هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =