• ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
  • کد خبر: 99058
شاخص

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با ریزش بیش از ۱۹۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۱۹۹ هزار و ۹۱۸ واحد به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۹۷۲) واحد ریزش معادل (۰.۹۸) درصد به ۱۹۹ هزار ۹۱۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۵۶۸) واحد افت معادل (۰.۹۸) درصد به ۵۷ هزار ۶۴۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۶۴) واحد کاهش معادل (۰.۶۷) درصد به ۳۹ هزار و ۴۷۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۸۴) واحد افت، معادل (۰.۶۷) درصد به ۲۷ هزار و ۵۴۴ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۴۴۰) واحد ریزش، معادل (۱.۰۷) درصد به ۲۲۵ هزار و ۵۷۱ واحد، شاخص بازار اول با (۱۵۵۹) واحد کاهش معادل (۱.۰۳) درصد به ۱۵۰ هزار و ۰۸۴ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۴۲۵) واحد افت معادل (۰.۸۸) درصد، به ۳۸۴ هزار و ۸۶۵ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد « کچاد با (۱۸۹) واحد، رمپنا با (۱۵۹)، تاپیکو با (۱۵۰)، فولاد با (۱۴۵)، اخابر با (۱۲۳)  واحد و وتجارت با (۱۲۲) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

کاهش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اطلاعات و ارتباطات با ۷ واحد رشد معادل ۳.۴۹ درصد به ۲۳۲ واحد، انبوه سازی با ۳۰ واحد افزایش معادل ۳.۰۷ درصد به یک هزار و ۲۸ واحد، بانک ها با (۲۷) واحد کاهش معادل (۲.۶۵) درصد به یک هزار ۲۶ واحد، فنی مهندسی با (۶۱) واحد افت معادل (۴.۱۱) درصد به یک هزار و ۴۳۷ واحد، کاشی و سرامیک با (۱۹۰) واحد کاهش، معادل (۴.۲۵) درصد به ۴ هزار و ۳۰۱ واحد، ذغالسنگ با (۲۳۸) واحد عقب گرد معادل (۴.۳۲) درصد به ۵ هزار و ۲۸۱ هزار واحد، محصولات کاغذ با (۱۲۱۴) واحد افت معادل (۴.۴۹) درصد به ۲۵ هزار و ۸۴۱ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، والبر، وساخت، غگل، کبافق، غدشت و سنیر»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قپیرا، غمهرا، کسرام، کلوند، زمگسا، قمرو و خوساز» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف و بازگشایی نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شرکت فرآورده‌های‌ نسوز پارس‌ و سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ ومعدن‌ متوقف و  نمادهای معاملاتی شرکت معادن بافق، کارخانه های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، سرمایه گذاری ساختمان ایران، گروه دارویی البرز، مارگارین، سرمایه گذاری ایران خودرو، تامین سرمایه نوین، گلوکوزان و سیمان فارسبازگشایی شدند.

همچنین امروز دوره معاملاتی اختیار خرید و فروش «خودرو» و «رمپنا»  با سررسید خردادماه ۱۳۹۸ و دوره معاملاتی اختیار خرید و فروش «فولاد» با سررسید اردیبهشت ماه ۹۸ آغاز شد.

به این ترتیب، در پایان پنجمین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۳۰۵ هزار و ۳۳۲ نوبت معاملاتی، ۸ میلیارد و ۴۸۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۶۶ هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =