• ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  • کد خبر: 99315
ایران و چین

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از مذاکره با چین درباره نحوه فاینانس و اجرای پروژه‌های اقتصادی، همکاری بانکی و ایجاد رویکرد جدید در تعاملات بانکی از طریق ارزهای دیجیتالی خبر داد.

به گزارش ایبِنا، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی  با اشاره به سفر هیاتی از مجمع تشخیص مصلحت به چین به ریاست حدادعادل و حضور وی به نمایندگی از مجلس در این سفر، گفت: در ماه های اخیر نشست های مشترکی میان ایران و چین برای افزایش و ارتقا روابط تجاری و اقتصادی انجام شده که این سفر نیز در راستای مباحث فوق الذکر و موضوعات مربوط به ارتقا سطح همکاری های اقتصادی با مسئولین ارشد چین صورت گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجموع مذاکرات و دیدارهای صورت گرفته در این سفر به افزایش سطح همکاری های در حوزه نظام بانکی و مباحث مربوط به تامین مالی کمک می کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقش تاریخی که در راه ابریشم  ایفا کرده است جایگاه ویژه ای در راه ابریشم نوین چین دارد.

وی ادامه داد: مهم ترین موضوعی که در دستور کار نشست امسال قرار داشت، بحث تامین مالی و فاینانس پروژه های اقتصادی مرتبط با چین است که طبیعتا ایران به دلیل موقعیت سوق الجیشی مانند دسترسی به آسیای میانه، آب های آزاد و اروپا، موقعیت ممتازی دارد و این فرصت ها، شرایط را برای توسعه همکاری های اقتصادی با چین فراهم کرده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اجلاس"یک کمربند - یک جاده" نحوه اجرای پروژه های اقتصادی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: در این سفر مذاکراتی پیرامون نحوه فاینانس و اجرای پروژه های اقتصادی، همکاری بانکی، ایجاد رویکرد جدید در تعاملات بانکی از طریق ارزهای دیجیتالی و ایجاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه و موضوعات مربوط به مراودات تجاری اعم از صادرات و واردات با چین انجام شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =