کارگر

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از بخشیده شدن جرائم بیمه کارفرمایان و واحدهای مشمول در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایبِنا، میثم زالی با اعلام این خبر گفت: با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی، کارفرمایان و واحدهای مشمولی که جرائم بیمه‌ای آن‌ها مربوط به پیش از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۶ باشد و حداکثر تا ۳ ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این اصلاحیه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، براساس مدارک و مستندات ابرازی با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرائم برخوردار می‌شوند.

وی افزود: همچنین کارگاه های مشمول که پس از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۶ به دلیل بروز یکی از موضوعات ابرازی شامل این قانون شده اند، می توانند تا ۳ ماه پس از وقوع دلایل اشاره شده مدارک‌شان را به سازمان تامین اجتماعی ارائه دهند. 

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و به منظور حمایت از بنگاه‌های تولیدی و با هدف امکان‌پذیر کردن تعیین تکلیف بدهی معوق کارفرمایان و با اتفاق نظر نمایندگان و اعضای ستاد این پیشنهاد در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مطرح و به هیئت دولت ارسال شد.

شایان ذکر است؛ این قانون که در سال ۹۷ به منظور استفاده حداکثری از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آن ها در امر صادرات تصویب شده بود، برای دومین سال با تصویب هیئت دولت تمدید شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =