لیر

بانک‌های ترکیه در حال برنامه‌ریزی برای طرحی هستند که با تامین اعتبار مشترک به ارزش دو میلیارد دلار، پروژه‌های انرژی این کشور را پیش ببرند.

به گزارش ایبِنا به نقل از دیلی صباح، مذاکرات بانک‌ها برای تامین اعتبار حوزه انرژی ترکیه به فاز نهایی خود رسیده است و انتظار می‌رود رقم مورد نظر دو میلیارد دلار باشد. براساس این طرح، برای هر پروژه انرژی ترکیه که از مشکلات مالی رنج می‌برد تامین اعتبار صورت می‌گیرد. وام‌هایی که از طریق این طرح پرداخت می‌شوند از چندسال بعد بازپرداخت خواهند شد.

اطلاع رسانی درباره این پروژه بزرگ تامین اعتبار از ماه گذشته توسط برات البیراک، وزیر دارایی ترکیه آغاز شد. ساختار این پروژه بزرگ تامین اعتبار با طرح‌های پیشین تاحدودی متفاوت است. وام به تمام شرکت‌هایی پرداخت خواهد شد که مشکلات تامین اعتبار دارند، از سوی دیگر بانک‌ها یک شرکت مشترک تاسیس خواهند کرد که سازوکار تامین اعتبار را مدیریت می‌کند.

این درحالی است که گزارش‌های پیشین حاکی از این بوده است که ترکیه تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۸ میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت‌های مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

موسسه مالی بین المللی «IFC» وابسته به گروه بانک جهانی، طی گزارشی با عنوان «فرصت های سرمایه گذاری تغییرات آب و هوایی در بازارهای درحال توسعه» پیش بینی کرد که ترکیه تا سال ۲۰۲۰، موفق به جذب ۲۸ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =