09 مرداد 1401 - 16:28
در گفتگو با ایبِنا مطرح شد؛

آرامش در بازار طلا و سکه؛ حباب سکه همچنان کاهشی است

در معاملات امروز، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.
کد خبر : ۱۴۰۲۲۵

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با ایبِنا با اشاره به تعطیلی بازار جهانی فلزات گران بها و ثبات نرخ طلا اظهار داشت: هر اونس طلا در سطح ۱۷۶۷ دلار قرار دارد. قیمت هر اونس نقره نیز به رقم ۲۰ دلار و ۴۵ سنت رسیده است و قیمت هر اونس پلاتین نیز ۸۴۹ دلار می‌باشد که نسبت به روز قبل، تغییری نداشته است.

کشتی آرای افزود: از روز گذشته شاهد کاهش نسبی قیمت ارز در بازار هستیم و در حال حاضر بهای دلار به یک ثبات خوب رسیده است. در نتیجه با توجه به ثبات نرخ جهانی طلا و نرخ ارز، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه با ثبات است.


کشتی آرای در ادامه گفت: بر این اساس در معاملات امروز (یکشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۱) بازار طلا و سکه تهران، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.وی افزود: نیم سکه به رقم ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز به ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دادوستد شد.همچنین قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز به ۵ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار در معاملات امروز به یک میلیون و ۳۷۵ هزار تومان رسید. بر این اساس هر گرم طلای ۲۰ عیار نیز یک میلیون و ۵۲۸ هزار تومان تعیین شد. هر گرم طلای ۲۱ عیار، یک میلیون و ۶۰۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۲۲ عیار نیز یک میلیون و ۶۸۱ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز به یک میلیون و ۸۳۴ هزار تومان رسید.وی در پایان با اشاره به شروع ماه محرم و کاهش دادوستد‌ها در بازار طلا و سکه اظهار داشت: به دلیل کاهش تقاضا، حباب سکه نیز با کاهش همراه شده است؛ بر این اساس در معاملات دومین روز هفته، حباب سکه امامی به رقم یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر