محمد اسلامی

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه نمی‌توان برای اجاره‌بها سقف تعیین کرد، گفت: موسسات اجاره مسکن راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایبنا، محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی ۲۰۹۹ واحد مسکونی در شهر جدید اندیشه هستیم که بخشی از برنامه ۴۰۰ هزار واحدی در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن هستیم.

وی افزود: در این پروژه که با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود سرمایه‌گذاری بزرگی در بخش سایر کاربری‌های مورد نیاز مردم در شهر جدید اندیشه شامل مراکز جدید آموزشی، آموزش عالی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی، ورزشی، تجاری و خدمات پشتیبانی برای زندگی مردم در قالب یک ره‌باغ صورت گرفته که مرکز شهر جدید اندیشه را که معماری سنتی اسلامی دارد به این منطقه متصل خواهد کرد.

وی درباره برنامه دولت برای اجاره نیز گفت: برنامه‌ای در قالب ماده دو قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن داریم که ساز و کار آن این است که موسساتی به وجود بیاید که مردم بتوانند واحدهای مسکونی را برای اجاره دادن در قالب یک شیوه‌نامه به آنها واگذار کنند و مستاجران نیز از این طریق اقدام کنند.

اسلامی افزود: این بخشی از قانون است که آن را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم بزودی شیوه نامه آن تعیین و ابلاغ شود و موسسات شکل بگیرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته ۹ نفره تعیین سقف اجاره‌ها گزارش را ارایه داده یا خیر؟ گفت: گزارش هنوز به دست ما نرسیده اما نمی‌توانیم برای اجاره‌بها سقف تعیین کنیم.

به گزارش ایبِنا، آیین آغاز عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی محسنی بندپی استاندار تهران و ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن امروز برگزار شد.

در این آیین، پروژه مسکونی مرکز شهر در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در فاز ۴ اندیشه توسط وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد. قرار است حدود ۲۵۰۰ واحد مسکونی از مجموع ۲۰۰ هزار واحد برنامه ریزی شده برای احداث در قالب طرح اقدام ملی در شهر جدید اندیشه طی مدت دو سال احداث شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =