• ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
  • کد خبر: 102580
بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رفتار سرمایه‌گذاران در بازار سهام تحت تاثیر شرایط کلان اقتصادی است، گفت: با پایان یافتن فصل مجامع سرمایه‌گذاران در تالار شیشه‌ای به دنبال رونق بورس هستند.

رضا خانلو در گفت وگو با ایبِنا با اشاره به اینکه رکود حاکم بر معاملات بازار سرمایه تحت تاثیر سایر بازارها و وضعیت کلان اقتصاد کشور است اظهار داشت: به طور سنتی هر تورم و رکودی با تاخیر به بازار سرمایه می‌رسد، بنابراین دور از انتظار نیست که شرایط کنونی و رکود در اقتصاد و بازارهای مختلف از جمله خودرو، ارز، طلا، سکه و مسکن به بازار سهام نیز سرایت کند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رفتار سرمایه‌گذاران در بازار سهام تحت تاثیر شرایط کلان اقتصادی است، افزود: زمانی که می‌گوییم بازار سرمایه آئینه تمام نمای اقتصاد کشور است، بنابراین باید این انتظار را نیز داشته باشیم که وقتی رکود در بازارهای مختلف و اقتصاد حاکم است، بازار سهام نیز از این موضوع تاثیرپذیر باشد.

وی همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون سهام شرکت‌ها و شاخص بورس از رشد قابل قبولی برخوردار بوده است، اذعان داشت: با پایان یافتن فصل مجامع سرمایه‌گذاران در تالار شیشه‌ای به دنبال بهانه‌ای برای گردش نقدینگی و خرید سهام هستند؛ بر این اساس هر چند انتشار گزارشات سه و شش ماهه در این زمینه اثرگذار است، اما بازار سهام به محرکی قوی‌تر برای ادامه رشد و صعود نیاز دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که این محرک چه موضوع یا موضوعاتی می‌تواند باشد، اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی، شاید یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه خبرهای مربوط به توافقات سیاسی و برجام باشد.

وی ادامه داد: البته نباید این موضوع نیز فراموش شود که در پی رشدهای خوبی که در قیمت سهام شرکت‌ها از ابتدای امسال شاهد بودیم، معامله‌گران در بازار سرمایه درصدد فروش سهام و ذخیره سود خود هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =