مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس درحال بررسی تغییر نحوه دریافت کمیسیون مشاوران املاک از ثمن معامله به متراژ مسکن است.

به گزارش ایبِنا، محمدرضا رضایی کوچی افزود: از حدود دو سال پیش بازار خرید و فروش و اجازه مسکن در کشور بخصوص کلانشهرها دچار تشنج شده و دولت تاکنون فعالیت جدی برای برطرف کردن مشکلات اجاره‌نشین‌ها انجام نداده است.

وی گفت: تاکنون بارها این مشکلات را به دولت تذکر دادیم، اما تا دولت لایحه‌ای برای برطرف کردن آن به مجلس ارائه ندهد کار چندانی از عهده مجلس برای این مشکل بر نمی‌آید. رضایی کوچی در جواب سوالی مبنی بر اینکه چگونه است که مجلس هیچ گونه ساز و کار و ابزاری برای برطرف کردن مشکلات مردم در اختیار ندارد، افزود: البته دست مجلس آنقدر هم خالی نیست و ما در حال بررسی طرح‌هایی هستیم که در صورتی که دولت هر چه زودتر تلاشی برای برطرف کردن اجاره نشین‌ها در کشور انجام ندهد این طرح‌ها را به صحن علنی مجلس ببریم.

وی ادامه داد: هم اکنون طرحی در کمیسیون عمران مجلس درحالی بررسی است که بر اساس آن مشاوران املاک دیگر امکان دریافت درصدی از ثمن معامله را نداشته باشند و کمیسیون خود را از متراژ مسکنی که آن را اجاره می‌دهند و یا به فروش می‌رسانند، دریافت کنند.

رضایی کوچی گفت: دلیل بررسی این طرح‌ها هم این است که ما در یکسال اخیر بسیار شاهد این موضوع بودیم که عده‌ای سودجو برای کسب کمیسیون بیشتر اقدام به فروش منازل مسکونی بالاتر از عرف بازار می‌کنند که این افزایش در قیمت منازل مسکونی تاثیر مستقیم بر افزایش قیمت اجاره همین منازل خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =