آذری جهرمی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در برابر تحول دیجیتال نمی‌توان ایستادگی کرد یا آن را نادیده گرفت چرا که در این صورت از جهان عقب می‌مانیم و بازار اقتصاد دیجیتال به سایر کشورها واگذار می‌شود.

به گزارش ایبِنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری نیشابور با تاکید بر اینکه در آینده نه چندان دور اقتصاد دیجیتال به مهمترین بخش اقتصاد جهان تبدیل می‌شود، گفت: نشانه‌های بزرگ‌تر شدن اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال در همه جهان قابل مشاهده است و در کشور ما هم همینطور اما چون خود ما در این تحول قرار داریم شاید چندان برای خودمان ملموس نباشد.

وی افزود: در سال‌های نه چندان دور شرکت های بزرگ نفتی یا خودروسازی در رتبه نخست شرکت‌های برتر جهان قرار داشتند اما امروز این رتبه‌ها در اختیار شرکت‌های فناوری اطلاعات است و این اتفاق را خیلی زود در ایران هم شاهد خواهیم بود.

آذری جهرمی ادامه داد: تحول دیجیتال قرار است که رخ دهد تا بسیاری از مشکلات را حل کند، کارآمدی را بالا ببرد و صرفه جویی را بیشتر کند. همانطور که با سیستم حمل و نقل اینترنتی هم درآمد راننده‌ها افزایش پیدا کرد و رضایت مسافران هم بیشتر شد و هم مدیریت حمل و نقل بهبود پیدا کرد. بنابراین فناوری اطلاعات به تسهیل امور منجر می‌شود.

وزیر دولت دوازدهم با تاکید بر اینکه تحول دیجیتال به واسطه فناوری اطلاعات در حال رخ دادن است، گفت: نه می‌شود در برابر این تحول ایستادگی کرد و نه می شود آن را نادیده گرفت. چرا که در این صورت از جهان عقب می مانیم و بازار اقتصاد دیجیتال را به کشورهای دیگر واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه شرط اول و گام نخست در تحول دیجیتال، توسعه فناوری اطلاعات است، افزود: در یک سال گذشته برای توسعه فناوری اطلاعات در شهرستان نیشابور حدود ۴.۵ میلیارد تومان هزینه شده است. اما کافی نیست و هنوز مشکلاتی وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =