• ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
  • کد خبر: 106289
سهام عدالت

برای هر مشمول سهام عدالت سهام حدود ۱۷۵ هزار تومان سود از محل عملکرد سال مالی ۹۶ واریز شده که این مقدار در سال ۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده که این موضوع حکایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.

به گزارش ایبِنا، در گزارش عملکرد و دستاوردهای وزارت اقتصاد در باره سهام عدالت آمده است که در راستای اجرای مصوبات شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی سازمان خصوصی سازی پس از راه اندازی سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir اقدام به دریافت شماره شبای بانکی مشمولان از طریق سامانه مذکور کرد که بر این اساس فرآیند توزیع سود سهام عدالت میان مشمولان تسهیل و واریز سود شرکت­ های سرمایه‌پذیر برای سهامداران امکان‌پذیر شد؛ به نحوی که در شهریورماه سال ۹۷ مبالغ سود سال های مالی ۹۵ و ۹۶ برای اولین بار به حساب مشمولان واریز شد.

این در حالی است که فرآیند توزیع سود سهام عدالت همچنان توسط این سازمان پیگیری می شود و ویژگی مهم این کار که آن را از تمامی کارهای بزرگ مشابه انجام شده در کشور متمایز می کند آن است که سود تخصیصی از محل یک ثروت با درآمد دائمی و نه از محل درآمد بیت المال میان اقشار آسیب پذیر توزیع می‌شود و سود تخصیصی نیز به حساب تک تک افراد مشمول و نه به حساب سرپرست خانوار واریز می گردد. همچنین بخش زیادی از این سود به حساب افراد نیازمند واریز می شود و نه به حساب تک تک افراد جامعه.

علاوه بر این به منظور پرداخت مبلغ ۶۶۰.۴ میلیارد تومان سود تخصیصی شرکت های سرمایه پذیر بابت عملکرد سال ۹۶ تاکنون مبلغ ۹۵۶.۳ میلیارد تومان توسط سازمان خصوصی سازی به حساب بیش از ۴۱ میلیون نفر از مشمولین طرح سهام عدالت که شماره شبای بانکی خود را اعلام کرده بودند، واریز شده است.

برای هر مشمول دارای یک میلیون تومان سهام حدود ۱۷۵ هزارتومان سود از محل عملکرد سال مالی ۹۶ واریز شده است که این مقدار در سال ۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده است و این موضوع حکایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.

افزون بر این، با هدف ساماندهی و تکمیل طرح توزیع سهام عدالت، لایحه ساماندهی سهام عدالت نیز با تأکید بر انتقال مالکیت این سهام علاوه بر منافع حاصل از آن به مشمولان به مجلس ارائه شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =