بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه تا زمانی که نقدینگی به سمت بازار سهام روانه باشد انتظار رشد و رونق وجود دارد، گفت: طی ماه‌های آینده نیز چشم‌انداز بازار سرمایه مثبت و رو به رشد خواهد بود.

علی زارعی در گفتگو با ایبِنا گفت: نوسانات روزهای اخیر شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها که گاهی با افت همراه می‌باشد، بیشتر ناشی از این است که برخی از سهامداران به ویژه حقوقی‌ها ترجیح می‌دهند با فروش سهام خود اقدام به شناسایی سود کنند؛ ضمن اینکه نباید از شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌های مختلف نیز انتظار داشته باشیم که فقط مسیر رشد را در پیش بگیرند و بازار سهام همیشه صعودی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این پس از رشدهای پیاپی و یک نفسی که شاخص بورس داشت، باید اصلاح و استراحتی را تجربه می‌کرد که بخشی از رفتار این روزهای شاخص و قیمت‌ها به این موضوع باز می‌گردد.

وی در پاسخ به این پرسش که رکوردشکنی‌های پیاپی شاخص بورس تا کجا ادامه خواهد داشت؟ تصریح کرد: واقعیت بازار سهام این است که در پی تورمی که سال گذشته و ابتدای امسال در بازارهای مختلف اتفاق افتاد، این تورم با تاخیر از نیمه دوم سال گذشته تاکنون به بازار سرمایه نیز رسیده و حتی از تورم سایر بازارها نیز عبور کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: با وجود این نکته مهم در این زمینه این است که نقدینگی کماکان در این بازار وجود دارد و نگاهی به شرایط کارگزاری‌های مختلف نیز نشان می‌دهد صف‌های طولانی برای دریافت کد معاملاتی در این شرکت‌ها هر روز دیده می‌شود.

وی گفت: بنابراین باید بر این نکته تاکید کرد که تا مادامی که نقدینگی به سمت بازار سهام روانه باشد انتظار رشد و رونق بورس و معاملات آن هم وجود دارد. بر این اساس به نظر می‌سد دستکم طی ماه‌های آینده نیز چشم‌انداز بازار سرمایه مثبت و رو به رشد باشد، با این تفاوت که این رشد نباید خیلی سریع باشد و آهنگی متعادل و رو به جلو را تجربه می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص این که چرا نقدینگی کماکان میل به ورود به بازار سهام دارد هم اذعان داشت: رکود حاکم بر بازارهای مختلف موجب شده تا این بازارها قدرت جذب نقدینگی نداشته باشند؛ به همین دلیل فعلا مقصد نقدینگی بازار سهام است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =