سکه

یک عضو اتحادیه طلا و جواهر، دلایل کاهش قیمت سکه را تشریح کرد و درباره تبدیل سکه به مصنوعات طلا توضیحاتی ارائه کرد.

محمد کشتی آرای در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، درباره دلایل کاهش قیمت سکه و ورود به کانال ۳ میلیون تومان، اظهار داشت: این روزها با توجه به ایام سوگواری و مذهبی پیش رو، طبیعتا بازار از رونق خاصی برخوردار نیست و تقاضا به حداقل خود رسیده و بازار در رکود سنگینی قرار گرفته است.

وی افزود: از سوی دیگر قیمت انس جهانی هفته گذشته بیش از  ۱۵۰۰ دلار بود، اما در حال حاضر به کمتر از این رقم کاهش یافته است. اما کاهش قیمت ارز را می توان سومین عامل افت قیمت سکه دانست.

این عضو اتحادیه طلا و جواهر، گفت: اوایل هفته گذشته قیمت سکه ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان بود و امروز به ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان و به کانال ۳ میلیون تومان وارد شده است.

به گفته کشتی آرای، حباب سکه تمام بهار آزادی و نیم سکه به صفر رسیده و شاهد کاهش قیمت طلا و سکه از سطح قیمت‌های بازارهای جهانی هستیم، در حالی که باید بیش از این میزان باشد و الان حباب منفی ایجاد شده و تعادل قیمت‌ها که مطابق با قیمت‌های جهانی است برهم خورده و سکه از قیمت طلا خود هم کمتر به فروش می رسد و این عاملی برای آب کردن سکه است.

وی ادامه داد: در صورت ادامه این روند طبیعتا منجر به این خواهد شد که طلا از ایران خارج شود، اما پیش بینی من این است که با اتمام ایام سوگواری شاهد رونق دوباره بازار طلا و سکه باشیم.

رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر، افزود: هنگامی که ارزش ذاتی سکه ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان و قیمت سکه نیز همین رقم به فروش می رسد، دور از ذهن نیست که سکه ها ذوب و تبدیل به طلا آب شده شود.

وی در پایان تاکید کرد: اگر شرایط تقاضا و رکود در بازار از بین برود، شاهد بازگشت شرایط بازار به روال گذشته خواهیم بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =