• ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
  • کد خبر: 108593
لوگو نهایی بانک ها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فروش اوراق مشارکت و جمع‌آوری نقدینگی روشی برای افزایش سرمایه بانک‌هاست که با انجام این مهم، سرعت قدرت وام دهی بانک‌ها به مردم افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایبِنا، علی قربانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص راهکارهای افزایش سرمایه بانک ها گفت: یکی از راهکارها برای افزایش سرمایه بانک ها ادغام بانکها با یکدیگر است که خوشبختانه طی چند سال اخیر این کار در کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: روش دیگر، تجدید ارزیابی دارایی بانک هاست که در این روش املاکی که در اختیار بانک هاست تجدید ارزیابی میشود به طور مثال املاکی که بانک ها در گذشته خریداری کرده اند را اگر بروزرسانی کنند دارایی و ارزش سرمایه شان افزایش پیدا می کند.

افزایش سرمایه بانکها با فروش اموال مازادشان

قربانی تصریح کرد: فروش اموال مازاد بانک ها که جزو سیاست های وزارت اقتصاد و دارایی نیز هست که از این طریق بانک ها می توانند برای افزایش سرمایه شان این اموال را بفروش برسانند. بانک ها می توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند به ویژه برای افرادی که وام های با رقم بالا دریافت کرده اند زیرا کسانی که وام با مبلغ کم دریافت می کنند اکثرا پرداختشان به روز است ولی کسانی که صدها میلیارد وام گرفته اند عمدتا بازپرداختشان معوق شده و یا مشکوک الوصول است که این روش نیز می تواند در افزایش سرمایه بانک ها موثر باشد.

فروش اوراق مشارکت؛ روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک‌ها

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی روشی دیگر برای افزایش سرمایه بانک هاست که بدین صورت قدرت وام دهی بانک ها به مردم افرایش پیدا می کند.

قربانی خاطرنشان کرد: روش دیگر، پرداخت بدهی دولت به بانک هاست که دولت می تواند با پرداخت بدهی های خود به بانک ها و بانک مرکزی، میزان سرمایه آنها را بالا ببرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =