حسین مهری

دکتر حسین مهری عنوان داشت: تکمیل زنجیره ارزش محصولات می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در کشور و ایجاد ارزش افزوده مناسب باشد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، دکتر مهری مدیرعامل این بانک که به اتفاق هیأت همراه امروز چهارشنبه بیستم آذرماه به استان کرمان سفر کرده است در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع روکش لاستیک آریا، ضمن بیان این مطلب گفت: میزان سرمایه گذاری در این طرح بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال است که با بهره برداری از آن برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن از ایجاد واحدهای تولیدی مانند مجتمع روکش لاستیک آریا که در حفظ محیط زیست مؤثر هستند، ابراز خرسندی کرده و اظهار داشت: با بهره برداری از تکنولوژی به کار رفته در محصول این شرکت، چرخه عمر محصول لاستیک مورد نیاز صنایع سنگین افزایش می یابد و کشور از واردات بی رویه محصول یاد شده بی نیاز می شود.

وی با تأکید بر حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در شرایط کنونی اقتصاد کشور بیان داشت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون ۹۱ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات ارزی و ریالی به صنایع این استان پرداخت شده است.

دکتر مهری تصریح کرد: در مدت زمان یاد شده ۴۴ طرح در این استان توسط بانک صنعت و معدن تأمین مالی شده است، از این میان ۳۷ طرح به بهره برداری رسیده و ۷ طرح نیز در حال احداث می باشد که در مجموع این ۴۴ طرح برای بیش از ۲۰۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت بالایی در زمینه توسعه معادن و ایجاد صنایع معدنی دارد به گونه ای که از آن به عنوان بهشت معادن ایران یاد می شود و بانک صنعت و معدن برای مشارکت در طرح های معدنی که دارای توجیه اقتصادی و فنی لازم باشند، اعلام آمادگی می نماید. مدیرعامل این بانک تأکید کرد: شرط نخست این بانک برای همکاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی تأیید اهلیت و صلاحیت آنان توسط کارشناسان بانک و مراجع ذیصلاح است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =