گزارش تصویری بورس اوراق بهادار تهران

مقایسه بازارهای مختلف حکایت از رشد ۵.۲ درصدی بازار سهام و افت ۲.۸ و ۲.۶ درصدی بازارهای دلار و طلا دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سال جاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۹۰ رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت بازار ارز (دلار) با افت ۳ درصدی و بازار سکه با کاهش ۴.۱ درصدی مواجه بوده‌اند. این گزارش می‌افزاید: در هفته‌ای که بازار سرمایه افزایش ۵.۲ درصدی و بازار ارز(دلار) و بازار سکه به ترتیب کاهش ۲.۸ و ۲.۶ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۲۲۱۲۱ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۱۳۳۵۵ میلیارد ریال در بیش از ۲ میلیون و ۶۷۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و شاخص بورس هم در این مدت با ۱۶۸۵۹ واحد افزایش، رشد ۵.۲۳ درصدی را به ثبت رساند.

این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه‌های بیمه و صندوق‌های بازنشستگی به جز تامین اجتماعی با ۱۴.۲ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۱۳.۴ درصد، ماشین‌آلات و تجهیزات با ۱۰.۸ درصد، خرده‌فروشی به جز وسائل نقلیه با ۱۰.۳ درصد و ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی با ۹.۷ درصد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس داشته‌اند و در مقابل دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۵.۱ درصد، محصولات کاغذی با ۳.۶ درصد، استخراج سایر معادن با ۲ درصد، استخراج زغالسنگ با ۱.۹ درصد و رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با ۰.۲ درصد بیشترین اثر منفی را در این مدت بر نماگر بازار سهام از خود به جا گذاشته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =