بورس

یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: در حال حاضر عاملی برای توقف رشد شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها وجود ندارد.

رضا رحمتی در گفتگو با ایبِنا با اشاره به شرایط متعادل و مثبت معاملات طی چند هفته گذشته گفت: در حال حاضر عاملی برای توقف رشد شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها وجود ندارد، چرا که از یکسو نوسانات ارزی به حداقل رسیده و از سوی دیگر شاهد توقف مناقشات سیاسی میان دو کشور چین و ایالات متحده به عنوان دو قطب بزرگ اقتصادی دنیا هستیم و این موضوع اثر خود را بر بهبود شرایط جهانی کالاها و در نتیجه بازار سهام ما نیز نشان داده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: علاوه بر این رکودی که بر سایر بازارها از جمله خودرو، مسکن، ارز و طلا حاکم است موجب شده تا نقدینگی به سمت بازار سرمایه روانه شود. بر این اساس این روزها شاهد این هستیم که حجم و ارزش معاملات افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که بازار سهام برای رشد و سودآوری دارد به سهامداران به ویژه تازه‌واردان توصیه می‌شود با دقت بیشتری اقدام به دادوستد سهام کنند. این در حالی است که سهام شرکت‌هایی که رشد کمتری را تجربه کرده‌اند و نمادهایی که از نظر بنیادی پتانسیل رشد دارند می‌توانند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری و معامله باشند.

این کارشناس بازار سرمایه در پیش‌بینی روند شاخص بورس و کلیت بازار سهام در هفته‌های پیش‌رو نیز گفت: به نظر می‌رسد حرکت رو به صعود و رشد بازار سرمایه آهسته و البته پیوسته ادامه داشته باشد. ضمن اینکه موضوعاتی همچون گزارشات ۹ ماهه شرکت‌ها نیز می‌تواند روند این رشد را شتاب ببخشید.

وی با اشاره به اینکه همه گروه‌های حاضر در بازار سهام از قابلیت رشد و سودآوری برخوردار هستند، اذعان داشت: بر این اساس با توجه به شرایط کنونی، اگر اتفاق خاصی در حوزه‌های مختلف رخ ندهد و ثبات در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی در داخل و خارج کشور ادامه‌دار باشد، می‌توان به تداوم روند رو به رشد بازار سهام امیدوار بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =