دلار سکه

مقایسه بازارهای مختلف در هفته نخست زمستان حکایت از رشد ۶.۴ درصدی بازار سهام و افزایش ۰.۸۳ و ۰.۸۷ درصدی بازارهای ارز(دلار) و طلا دارد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سالجاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۱۱۵ رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالیست که در این مدت بازار ارز(دلار) با رشد ۱.۱۴ درصدی و بازار سکه با کاهش ۰.۲۲ درصدی مواجه بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: همچنین در هفته‌ای که گذشت بازار سرمایه افزایش ۶.۴ درصدی و بازار ارز(دلار) و بازار سکه به ترتیب رشد ۰.۸۳ و ۰.۸۷درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۲۸۱۷۴ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۶۲۴۵۵میلیارد ریال در بیش از ۳ میلیون و ۳۲۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و شاخص بورس هم با ۲۳۰۱۱ واحد افزایش، ۶.۴درصد رشد را به ثبت رساند.

این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه‌های سیمان، گچ و آهک با ۱۷.۵ درصد، خدمات فنی و مهندسی با ۱۵.۲ درصد، ماشین‌آلات و تجهیزات با ۱۳.۶ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۱۲.۵ درصد و رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با ۱۱.۷ درصد بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس داشته‌اند و در مقابل گروه‌های انتشار، چاپ و تکثیر با ۵.۱ درصد، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۳.۶ درصد، استخراج سایر معادن با ۰.۷ درصد، قندو شکر با ۰.۲ درصد و سایر واسطه‌گری‌های مالی با ۰.۷ درصد بیشترین اثر منفی را در این مدت بر نماگر بازار سهام از خود بجای گذاشته‌اند.

همچنین گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری با داوستد ۵۷۲۰ میلیون سهمی، خودرو و ساخت قطعات با ۳۹۸۴ میلیون سهم، سرمایه‌گذاری‌ها با ۳۰۱۰میلیون سهم، سیمان، گچ و آهک با ۱۲۶۷ میلیون سهم، فلزات اساسی با ۱۲۳۳ میلیون سهم، محصولات شیمیایی با ۱۰۷۸میلیون سهم، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۱۰۵۰ میلیون سهم، ساخت محصولات فلزی با ۷۹۶ میلیون سهم، سایر واسطه‌گری‌های مالی با ۶۸۵میلیون سهم و استخراج کانه‌های فلزی با ۶۲۷میلیون سهم بیشترین حجم معاملات هفتگی را در هفته دوم زمستان امسال به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =