• ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
  • کد خبر: 111409
نشست بازار سرمایه

هشتمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه از طریق فرابورس وارد بازار سرمایه شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، در نشست خبری یک دیدار یک عرضه در فرابورس اعلام شد: پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه ۱۰ درصد تأدیه «ونچر» از امروز یکشنبه ۲۰ بهمن آغاز می‌شود.

قیمت مبنای هر واحد صندوق

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت جسورانه فیروزه با اعلام این که بر اساس آمارها بیش از ۷۵ درصد جذب سرمایه های خارجی در بازار سرمایه توسط گروه توسعه مالی فیروزه انجام گرفته، اظهار داشت: قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری در «ونچر» یک میلیون ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی، یک هزار واحد سرمایه‌گذاری تعیین شده است.

اهداف

رادمان ربیعی در ادامه گفت: ️این گروه از سال ۸۴ با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی در بازار بورس ایران آغاز به کار کرد و در زمینه تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره مالی به استارتاپ‌ها، خدمات کارگزاری و ... فعالیت می‌کند.

راه‌اندازی اولین صندوق ETF شاخصی

وی افزود : ️راه‌اندازی اولین صندوق ETF شاخصی کشور، انتشار نخستین اوراق برای یک شرکت خصوصی، تجربه تملیک و مدیریت گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران از جمله فعالیت‌های شاخص گروه توسعه مالی فیروزه به شمار می‌رود.

معاون سرمایه‌گذاری جسورانه گروه مالی فیروزه اعلام کرد : این گروه در کارنامه خود سرمایه‌گذاری‌های موفق در استارتاپ‌هایی همچون شیپور، الوپیک، سرآوا، داستان من و ... را دارد.

همچنین ربیعی، تاسیس مرکز رشد کنترل‌تک با هدف پیاده‌سازی نمونه‌های موفق جهانی در ایران را دیگر از فعالیت‌ها عنوان کرد.

محدودیت های سرمایه‌گذاری

وی درباره شرایط استارتاپ‌هایی که صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه در آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند اظهار داشت : ️استارتاپ‌هایی که این صندوق برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند باید ویژگی‌هایی‌هایی همچون قابلیت مقیاس‌پذیری، حداقل قابلیت رشد ارزش با ۵۰ میلیارد تومان، برخورداری از بازار بزرگ یا تاثیرگذاری زیاد در بازار کوچک، تیم توسعه قوی، مشتری‌مداری و... داشته باشند.

حوزه فعالیت «ونچر»

ربیعی گفت : حوزه فعالیت این صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه با سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات است و با نماد «ونچر» به فروش خواهد رسید.

نحوه تسویه و پایاپای

در همین‌حال بر اساس اطلاعیه منتشر شده، تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل پذیره‌نویسی این صندوق ۱۵۰ هزار واحد و قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری یک میلیون ریال تعیین شده که نحوه تسویه و پایاپای به صورت T+۲ خواهد بود؛ به این معنی که تسویه و پایاپای ناشی از معامله واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق، دو روز پس از انجام و قطعی شدن معامله صورت می‌پذیرد.

دوره فعالیت صندوق

افزون بر این، دوره فعالیت صندوق فیروزه ۷ ساله بوده و ۱۰ درصد از ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری توسط خریدار پرداخت می‌شود؛ ۹۰ درصد باقی‌مانده جزو تعهدات خریدار محسوب خواهد شد.

سهمیه خرید سهامداران حقیقی و حقوقی

افزون بر این در این پذیره‌نویسی حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی، یک هزار واحد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده و برای آن سقفی به عنوان حداکثر واحد سرمایه‌گذاری تعیین نشده است.

شرایط تمدید پذیره‌نویسی

از سویی دیگر، شرکت کارگزاری فیروزه آسیا، کارگزار پذیره‌نویسی این صندوق معرفی شده است و در صورت عدم پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری قابل پذیره‌نویسی، مؤسسین می‌توانند با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار، دوره پذیره‌نویسی را تمدید کنند.

وضعیت بازگشت وجوه

افزون بر این، در صورت عدم تکمیل عملیات پذیره‌نویسی و عدم صدور واحد سرمایه‌گذاری برای پذیره نویسان، وجوهی که توسط آنان به حساب صندوق در شرف تأسیس واریز شده است حداکثر طی ۵ روز کاری پس از پایان دوره پذیره‌نویسی به حساب کارگزاری‌شان بازگردانده خواهد شد.

زمان پذیره نویسی

وی درباره جزئیات این پذیره‌نویسی فرابورس در اطلاعیه ای اعلام کرد : امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه ۱۰ درصد تأدیه به مدت ۶ روز کاری خواهد بود.

پذیره نویسی های قبلی در بازار ابزارهای نوین

گفتنی است پیش از این صندوق‌های سرمایه‌گذاری (جسورانه ایده نوتک آشنا، یکم آرمان آتی، توسعه فناوری آرمانی، یکم دانشگاه تهران، فناوری بازنشستگی، رویش لوتوس و پارتیان ۱۵% تأدیه) در بازار ابزارهای نوین فرابورس پذیره‌نویسی شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =