سپرده گذاری مرکزی

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: توسعه مکانیزه و آنلاین حوزه زیرساخت بازار سرمایه برای همه ارکان با هدف قطع ارتباطات فیزیکی و آنلاین شدن از روز جاری عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، حسین فهیمی در مراسم رونمایی از آخرین دستاوردهای فناورانه بازار سرمایه در راستای تحقق سیاست های کلان نظام و با هدف ارتقای خدمت رسانی الکترونیکی به سرمایه گذاران و سهامداران اوراق بهادار و بورس های کالایی که با حضور وزیر اقتصاد و مدیران ارشد بازار سرمایه برگزار شد، اعلام کرد: اقتصاد هوشمند مبنای کار همه دستگاه های اجرایی است و سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به اعتبار اطلاعات و کلان داده‌های موجود در حوزه بازر سرمایه در این‌مسیر گام بر می دارد.

بررسی لحظه‌ای گزارش‌ها

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: رابطه سنتی به رابطه مکانیزه با درگاه های الکترونیکی تبدیل شده است که درگاه (دارا) یکی از این درگاه ها است که الان بیش از ۳۰۰ هزار کابر دارد که حجم انبوهی از گزارش ها به صورت لحظه ای ارائه می سود.

گواهی الکترونیک اوراق سهام

فهیمی افزود: ارایه گواهی الکترونیک اوراق سهام در حال حاضر اجرایی شده و استفاده از اوراق بهادار و بازار سرمایه را به تجربه خوب تبدیل کرده ایم. یکی از خواسته ها گواهی سپرده رمز گذاری شده بود که این امکان را فراهم کرده ایم تا آخرین وضعیت تمکن مالی فرد در حوزه بازار سرمایه مشخص شود.

ارائه میز خدمت الکترونیک آنلاین

وی اظهار داشت: ارائه میز خدمت الکترونیک آنلاین به مردم امروز عملیاتی می شود تا درخواست ها همانند توثیق آنلاین به صورت یکپارچه و الکترونیک به درخواست کنندگان ارائه می شوند.

درگاه الکترونیکی ناشران

مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اذعان تاکید کرد: رونمایی از درگاه الکترونیکی ناشران بازار سرمایه هم از جمله اهدافی است که برای دومین گروه ذی نفعان بازار سرمایه از امروز اجرایی می شود تا همه سرویس های فیزیکی قبلی به سرویس های آنلاین تبدیل شود.

توزیع آنلاین  سود

فهیمی گفت: توزیع سود ناشران به صورت متمرکز از یک درگاه جامع بر اساس طرح جدید دیگر دغدغه ای بود که با امکان سازی جدید به فرصت تبدیل شد و برگزاری مجمع الکترونیک هم بزودی اجرایی می شود.

توسعه مکانیزه حوزه زیر ساخت بازار سرمایه

مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در ادامه گفت: توسعه مکانیزه حوزه زیر ساخت بازار سرمایه برای همه ارکان با هدف قطع ارتباطات فیزیکی و آنلاین شدن از بزرگ ترین دستاوردهای این سامانه ها است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =