• ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
  • کد خبر: 112575
شاخص

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۸۶۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۴۹۴ هزار و ۹۹ واحد به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

افت شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۸۶۳۹) واحد ریزش معادل (۱.۷۲) درصد به ۴۹۴ هزار ۹۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۲۳۰۲) واحد افت معادل (۱.۷۲) درصد به ۱۳۱ هزار ۶۸۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۳۳۴۵) واحد ریزش معادل (۱.۹۰) درصد به ۱۷۲ هزار و ۳۸۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۲۲۵) واحد افت، معادل (۱.۹۰) درصد به ۱۱۴ هزار و ۶۸۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۳۸۷۵) واحد ریزش، معادل (۲.۱۶) درصد به ۶۲۸ هزار و ۲۳ واحد، شاخص بازار اول با (۶۷۸۷) واحد افت معادل (۱.۹۰) درصد به ۳۴۹ هزار ۵۸۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۳۱۶) واحد ریزش معادل (۱.۴۴) درصد به یک هزار و ۴۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد « فولاد با (۴۵۷) واحد، پارس با (۴۱۴) واحد، وغدیر با (۳۶۲) واحد، حکشتی با (۳۱۵) واحد، و حکشتی با (۳۱۳) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با ۱۵۲۰ واحد رشد معادل ۴.۹۸ درصد به ۳۲ هزار و ۲۷ واحد، فنی مهندسی با ۱۲۹ واحد افزایش معادل ۳.۵۲ درصد به ۳ هزار و ۸۰۶ واحد، سایر معادن (۶۶۵۶) واحد افت  معادل (۳.۳۸) درصد به ۱۹۰ هزار و ۲۲۸  واحد، سایر مالی (۳۷۴) واحد کاهش معادل (۴.۱۴) درصد به ۱۰ هزار و ۶۷۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۱۳) واحد کاهش، معادل (۴.۷۵) درصد به ۳۶۶ واحد، حمل و نقل (۷۲۵) واحد افت معادل (۴.۹۴) درصد به ۱۸ هزار و ۴۹۴ واحد، اداره بازارهای مالی با با (۳۲) واحد کاهش معادل (۳.۸۹) درصد به ۸۰۹ واحد» رسید.

بیشترین کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «بکام، لپارس، غشصفا، چکاران، دابو، تپمپی و غشان»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «ددام، شبریز، بترانس، وپخش، کالا، کبافق و ونیکی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۶۹۶ هزار و ۱۶ نوبت معاملاتی، ۶ میلیارد و ۴۰۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۲۱۵ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

خبرنگار : هادی مومنی روچی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =