حسین مهری

مدیر عامل بانک صنعت و معدن از آمادگی این بانک برای تحقق شعارجهش تولید در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: این بانک نقش مهمی در تحقق شعار سال از طریق تأمین مالی واحدهای تولیدی دارد.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، دکتر حسین مهری مدیرعامل این بانک اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال "جهش تولید" و با عنایت به نقش اساسی و سهم عمده بانک ها در تأمین مالی اقتصاد کشور، تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به نحوی که به افزایش ظرفیت عملی آنان منجر شود، یکی از راهکارهای مؤثری است که در سال گذشته نیز به انجام رسید و در سال پیش رو با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

دکتر مهری افزود: جهش تولید، نیازمند پشتیبانی نهادهای ذیربط و برنامه‌ریزی برای تأمین اعتبار لازم برای حفظ و گسترش زنجیره تولید است که در بانک صنعت و معدن همگام با تسریع در اجرایی شدن حاکمیت شرکتی و بانکداری دیجیتال، اصلاح ساختار، شفاف‌سازی و واگذاری اموال مازاد، صدور انواع اعتبارات اسنادی و ضمانتنامه ها در راستای افزایش فعالیت‌های مولد و اشتغال‌زایی به انجام می رسد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد: راهکار عملی دیگر برای ایجاد جهش در نرخ رشد تولیدات داخلی، جلوگیری از خام فروشی در بخشهای نفت و گاز و معدن است که سرمایه گذاری در این صنایع، ارزش افزوده بسیار و ارزآوری مناسبی را به همراه خواهد داشت.

وی بیان داشت: لازم است، سرمایه های بخش خصوصی توسط بانک های تخصصی مانند بانک صنعت و معدن از فعالیتهای غیرمولد به سمت بخش تولید هدایت شوند که این امر با کاهش ریسک سرمایه گذاری و ارائه مشاوره های مؤثر به صنعتگران و کارآفرینان برای ورود به صنایع دارای مزیت و توجیه فنی، مالی واقتصادی بالا امکان پذیر می شود.

دکتر حسین مهری در ادامه گفت: حمایت از صنایع دانش بنیان و صادرات محور همواره جزو برنامه های بانک صنعت و معدن در تحقق هدف افزایش کیفیت و کمیت محصولات تولیدی و ارتقای استانداردها تا سطح استانداردهای جهانی در جهت افزایش توان رقابتی تولیدات داخلی است و در تلاش هستیم تا ارتباط بین مراکز تولید دانش و تکنولوژی مانند دانشگاهها و بخش های تحقیق و توسعه را با بخش تولید کالا و محصولات تقویت کنیم که بر همین اساس اقداماتی صورت گرفته و تفاهم نامه هایی با دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر و جهاد دانشگاهی به امضا رسید و در سال جدید نیز پیگیری لازم جهت اجرایی شدن آنها را بعمل خواهیم آورد.

وی یادآور شد: در شرایط فعلی اقتصاد که کشور به دلیل تحریم‌ها، با موانع بسیاری روبرو است، تمرکز ما بر جذب منابع ارزان قیمت و وصول مطالبات برای افزایش قدرت وام دهی و تسریع و تسهیل در فرآیند اعطای تسهیلات می باشد که راهکاری بسیار کارآمد برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و تشویق آنان به توسعه و گسترش فعالیتهای مولد است.

دکتر مهری خاطرنشان کرد: در شرایطی که مردم در سراسر کشور با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا روبرو هستند و فعالیت بنگاه های تولیدی و اقتصادی به دلیل مسایل مالی متأثر از این موضوع مختل شده است، وظیفه ما تعامل مؤثر با صنعتگران است و افزون بر آن مسؤلیت حمایت از بخش تولید تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، دارو و محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده، مواد غذایی و مایحتاج مورد نیاز مردم را بر عهده داریم و در سالی که گذشت نیز در این حوزه اقدامات بسیار ارزشمندی انجام گرفت.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در پایان بیان داشت: این بانک با قدرت در انجام مسؤلیت اجتماعی خود گام برداشته و با برقراری ارتباط سازنده با فعالان بخش تولید و مدیران موفق این حوزه و با بهره گیری از توان تخصصی نیروی انسانی مجرب در این مجموعه می کوشد گام هایی مؤثر در شکوفایی بخش تولید کشور بردارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =